Kroders ziņo

Apr
24
2017

Izrāde "No Rozentāla" Ķekavā un Bauskā

Izrāde "No Rozentāla" 26. aprīlī plkst. 17.30 tiks spēlēta Ķekavas Kultūras namā, 2. maijā plkst. 18.00 Bauskas Kultūras namā. Izrāde "No Rozentāla" tapusi izrāžu ciklā par Latvijas māksliniekiem "Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas". Biļetes – EUR 10, www.bilesuparadize.lv

Izrāde papildina Jaņa Rozentāla 150. jubilejas gada norises. Tajā piedalās Valmieras teātra aktrise Rūta Dišlere un aktieris un režisors Jānis Znotiņš. Scenogrāfiju un kostīmus veidojusi Liene Pavlovska, bet dramaturģiskā materiāla autors Ivo Briedis.

Režisore Paula Pļavniece: "Izrāde veidota, lasot mākslinieka saraksti ar laikabiedriem un domājot par vēstulēs paustajiem jautājumiem. Vai ir piepildījies Jaņa Rozentāla sapnis par Latviju? Kādi bija latvieši Jaņa Rozentāla gadsimtu mijā uzņemtajās fotogrāfijās? Izrāde ir... neparasta lekcija, ko vada pats mākslinieks un viņa dzīvesbiedre Elija Forsele, skanēs šā pāra iemīļotās dziesmas un būs iespēja fotografēties ar skatītājiem."

Janis Rozentāls: "Kad es par maz kur eju, kā viesībās, ballēs, teātrī un citās vietās, tad priekš sevis, zinādams, aizbildinos ar to, ka man nav melno svārku vai naudas un laika, bet tas ir diezgan mazs iemesls un lielākais kavēklis ir kūtrība. Kustēties vajag, jo es redzu, kādus nelāgus augļus tāda istabā tupēšana izaudzina - pedantus, iedomīgus, vienpusīgus un netaisnus skābputras. Kamēr turpretim kustoties, dabū jaunus iespaidus, idejas un pamudinājumus, un, kas priekš jauna mākslinieka svarīgākais - darbus, protekcijas un iepazīšanas."

Pirmizrāde 2016. gada 6. septembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Jaņa Rozentāla jubilejas izstādes laikā.

 
 
 

  Mūs atbalsta