Kroders ziņo

Mai
23
2017

Rīgā jauns kultūras centrs Grata JJ un mākslas galerija Museum LV

Rīgā, pilsētas centrā, Andreja Pumpura ielā 2, šā gada 29. maijā durvis vērs jauns kultūras centrs "Grata JJ".

Kultūras centra ietvaros darbosies mākslas galerija "Museum LV", kuras mērķis ir popularizēt latviešu mākslu ārpus valsts robežām, izmantojot galerijas filiāles ārzemēs, kā arī radīt iespējas aktīvai izstāžu darbībai Rīgā, piedāvājot šo kultūras centru kā publisku telpu gan vizuālajai mākslai, gan citiem kultūras virzieniem – teātrim, literatūrai, mūzikai un izglītībai.

Kultūras centrs savu darbību uzsāks ar divām vizuālās mākslas izstādēm.

Pirmajā stāvā apskatāmā izstāde "Atklāšana Nr.#1" iezīmē galerijas interešu loku. Izstāde sapulcinājusi laikabiedrus, kuru mākslinieka tapšanas laiks ir sakritis ar Latvijas valsts neatkarības veidošanos – Agate Apkalne, Rihards Delvers, Roberts Diners, Agnija Ģērmane, Matiass Jansons, Ilze Jaunberga, Jūlija Jeresjko, Inga Jurova, Jānis Kalniņš, Kristīne Kvitka, Līga Ķempe, Dita Lūse, Alise Mediņa, Anda Poikāne, Paulis Postažs, Ilze Raudiņa, Ilona Romule, Ilze Smildziņa, Katrīna Taivāne, Reinis Virtmanis un Kalvis Zālītis.

Arī Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Alekseja Naumova un studenšu Baibas Ābelītes un Kristīnes Kutepovas dalība šajā izstadē nav nejauša – kultūras centram paredzēta plaša sadarbības programma ar Latvijas Mākslas akadēmiju – studentu plenēri, izstādes, stipendiju konkurss. Viens no mākslas galerijas "Museum LV" mērķiem ir atbalstīt jaunu un talantīgu mākslinieku radošo darbību jau pašā karjeras sākumā.

Otrajā stāvā redzamo projektu "Mākslas Brīnumzeme" veidojuši četrpadsmit Latvijas Mākslas akadēmijas studenti. Jaunie mākslinieki izmanto mākslas darbus un dažādus medijus kā vides pārveidotājus.

Izstādes apskatāmas no 29.maija līdz 1.jūlijam

Kultūras centra "Grata JJ" un mākslas galerijas "Musum LV" adrese:

Andreja Pumpura iela 2, Rīga.

Darba laiki:

Pirmdiena – piektdiena 11.00-19.00, sestdiena 11.00-17.00, svētdiena brīvdiena.

Ieeja bezmaksas.

 

 
 
 

  Mūs atbalsta