Kroders ziņo

Jūn
14
2017

Darbnīcas „Iztēlojies 2068. gadu!” bērniem un jauniešiem

Kad Latvijai 2068. gadā apritēs 150 gadi, pēc 2000. gada dzimušajiem būs tuvu pie septiņdesmit. Kāda tad izskatīsies pasaule un cik ļoti viņi jutīsies tai piederīgi un par to atbildīgi?

Radošo darbnīcu sērija bērniem un jauniešiem “Iztēlojies 2068. gadu!” ir Latvijas Jaunā teātra institūta iecere līdz 2019. gadam sarīkot astoņas darbnīcas, kurās satiksies un nākotnes pasauli kopā iztēlosies latviešu bērni un jaunieši un teātra un dejas mākslinieki no visas pasaules.

Pirmās darbnīcas notiks jūnija pēdējā nedēļā no 27. līdz 30. jūnijam Cēsīs un tās vadīs britu mākslinieks un aktīvists Džeimss Ledbiters un portugāļu māksliniece Marija Lusija Koreija. Darbnīcu centrā būs saruna par nākotni - bailēm un cerību, cilvēka un dabas attiecībām, pasauli, kādā bērni gribētu nodzīvot savu dzīvi. 1. jūlijā 12.00 bērni un jaunieši kopā ar māksliniekiem piedalīsies festivāla LAMPA programmā, kur sarunāsies par kopā piedzīvoto, atklāto un iztēloto.

Dalība darbnīcās ir bez maksas un tā paredzēta 13 – 18 gadus veciem jauniešiem no Cēsīm, Cēsu apkaimes, kaimiņu pilsētām un novadiem. Džeimsa Ledbitera darbnīcā īpaši aicināti piedalīties jaunieši ar īpašām vajadzībām. Pieteikšanās līdz 22. jūnijam, rakstot Lienei Jurgelānei uz liene@kanepes.lv. Informācija: www.theatre.lv.

Latvijas jaunā teātra institūta projekts “Iztēlojies 2068. gadu” ir daļa no Latvijas valsts simtgades svinībām un norisinās sadarbībā ar mākslas organizāciju tīklu „Imagine 2020”. Projekta būtība sakņojas pārliecībā, ka viena no labākajām dāvanām Latvijai tās simtajā dzimšanas dienā ir domājoši, kultūrizglītoti, empātiski un aktīvi jaunieši, kas apzinās savu piederību Latvijai un vietu pasaulē, ir gatavi uzņemties atbildību par tādu nākotni un ekosistēmu, kas ietver ne tikai cilvēkus, bet arī citas dzīvas un nedzīvas būtnes un nehierarhisku daudzveidību, un veidot mūsdienīgu, atvērtu, izglītotu sabiedrību, kas izprot un spēj reaģēt uz 21. gadsimta iespējām un izaicinājumiem.

 
 
 

  Mūs atbalsta