Latvijas Nacionālais teātris 11.12.2017

Kirilam Serebreņņikovam piesķirta “Jaunās realitātes balva 2017”

Režisoram Kirilam Serebreņņikovam piesķirts nozīmīgākais Eiropas teātra nozares apbalvojums – Jaunās realitātes balva 2017.

Krievu teātra un kino režisors, Maskavas Gogoļa centra mākslinieciskais vadītājs Kirils Serebreņņikovs (dzimis 1969. gadā) ir patstāvīgs Latvijas Nacionālā teātra viesrežisors, kurš šeit iestudējis izrādes “Mirušās dvēseles”, “Voiceks”, “Raiņa sapņi”, “Tuvā pilsēta”. Šāds starptautiskās žūrijas lēmums ir gan profesionāla atzinība visaugstākajā līmenī, gan solidārs atbalsts režisoram, kuram liegta iespēja izbraukt no valsts.

Jaunās realitātes balva tiek piešķirta režisoriem, kas ar savu radošo darbu paplašinājuši izpratni par mūsdienu teātra mākslu – Anatolijam Vasiļjevam, Eimuntam Nekrošum, Kristofam Martāleram, Tomasam Ostermeieram, Alēnam Platēlam, Oskaram Koršunovam, Kšištofam Varļikovskim, Andrejam Mogučijam.

Šogad apbalvojumi tiks pasniegti Romā, kur laikā no 12. līdz 17. decembrim notiks tikšanās ar laureātiem un tiks izrādīti viņu darbi. Šogad Jaunās realitātes balva piešķirta arī Igaunijas teātrim "NO99", kas uz balvu pretendējis jau kopš 2010. gada.

No Latvijas šo balvu līdz šim saņēmis Alvis Hermanis 2007. gadā.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt