Liepājas teātris 01.08.2017

Liepājas teātris sezonu atklājis ar iestudējumu “Bella Figura”

Liepājas teātris sezonu atklājis ar iestudējumu “Bella Figura”

9. septembrī Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvojis jauniestudējums “Bella Figura” (“Attiecību diskrētais šarms”) Dž. Dž. Džilindžera režijā. Ar šo iestudējumu atklāta Liepājas teātra 111. sezona.

Jasmīna Rezā (1959) ir franču dramaturģe, aktrise, vairāku scenāriju un romānu autore, kuras lugas iestudētas arī Latvijā. Dramaturģijai pievērsusies 28 gadu vecumā, par pirmajiem darbiem uzreiz saņemot augstāko Francijas teātra godalgu - Moljēra balvu. Savukārt pasaules slavu autore iegūst 1994. gadā ar lugu “ART” (Māksla), kura tulkota vairāk kā 30 valodās un spēlēta uz daudzām Eiropas un ASV teātru skatuvēm. “Bella Figura” ir autores jaunākā luga, kas sarakstīta pēc ilgāka pārtraukuma - 2015. gadā.

J. Rezā savās lugās runā par mūsdienu cilvēku vājībām, liekot pasmieties pašiem par sevi, tai pat laikā preparējot viņu sarežģīto jūtu pasauli. Pati būdama aktrise, savos darbos dāvā aktieriem lieliskas lomas, sulīgas frāzes un trāpīgus monologus.

Pavasara vakars. Automašīna. Andrea un Boriss. Viņi abi atbraukuši pavakariņot uz restorānu, kuru ieteikusi Borisa…sieva. Fransuāza un Ēriks. Un Ērika māte Ivonna. Visi ieradušies, lai restorānā nosvinētu Ivonnas dzimšanas dienu. Restorāna stāvvietā šie cilvēki nejauši satiekas un vakaru pavada kopā. Turklāt izrādās, ka daži no viņiem ir jau pazīstami. Attiecības ne vienmēr ir vienkāršas.

Izrādē piedalās aktieri Agnese Jēkabsone, Edgars Pujāts, Inese Kučinska, Kaspars Gods, Anda Albuže.

Izrādes veidošanā piedalās arī scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfe Linda Kalniņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Šī ir pirmā no Liepājas teātra abonementā iekļautajām izrādēm.

Foto – Ziedonis Safronovs

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt