Valmieras Drāmas teātris 01.08.2017

No 1. septembra pārdošanā biļetes uz Valmieras teātra oktobra izrādēm

No 1. septembra pārdošanā biļetes uz Valmieras teātra oktobra izrādēm

1. septembrī sāksies biļešu tirdzniecība uz Valmieras Drāmas teātra oktobra izrādēm, to skaitā uz pirmizrādi 20. oktobrī – Žana Anuija stāstu par mīlestību “Eiridīke”, ko Lielajā zālē iestudē Māra Ķimele.

“Skaists jaunietis un skaista, jauna meitene! Gatavi izspēlēt savas lomas patiesi un līdz galam. Bez komforta un ikdienības, kas mīlētājiem solītu ilgu un labklājīgu dzīvi. Divi drosmīgi zvēriņi ar lokanām locītavām un spēcīgiem zobiem, gatavi cīnīties līdz pašai rītausmai.”

Lomās: Inese Pudža, Aigars Apinis, Ivo Martinsons, Inga Apine, Pauls Iklāvs, Emīls Krūmiņš, Tālivaldis Lasmanis, Juris Laviņš, Klinta Leja, Agris Māsēns, Ilze Pukinska, Inese Ramute, Uldis Sniķers, Imants Strads, Aigars Vilims, Ģirts Rāviņš vai Oskars Vīksne, Māra Vīgante.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfi – Austra Hauks un Jānis Sniķers, kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone, gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers, komponists – Jēkabs Nīmanis, horeogrāfe – Agate Bankava.

Izrāde “Eiridīke” arī 21. un 22. oktobrī.

25. oktobrī Apaļajā zālē būs skatāma dokumentāla izrāde – eseja “Kā man gribas iet…” par  Jettes Užānes (tautā sauktas – Cimdu Jettiņa) dzīvi. Ierakstus no Cimdu Jettiņas dienasgrāmatas lasīs filosofe, Jettiņas audžu meita Elīna Apsīte, tos papildinās horeogrāfes, dejotājas Lilijas Liporas un aktiera Edgara Lipora deju etīdes, kā arī mūziķes Maijas Švēdenbergas improvizācija uz marimbas.

Jettiņai bija liegts izjust kustību prieku, kas citiem cilvēkiem ir pašsaprotami, bet viņa spēja atrast prieku sevī, ar mīlestību darot darbus, tādējādi iedvesmojot cilvēkus un mudinot sajust, ka cilvēka dzīvi rada viņš pats, nevis apkārtējie apstākļi.

Izrādes ietvaros būs apskatāma Cimdu Jettiņas cimdu kolekcijas izstāde, pēc izrādes – saruna ar Jettiņas audžumeitu Elīnu Apsīti, kura skatītājiem stāstīs cimdu stāstus, kā to savulaik darīja pati adītāja.

Izrāde “Kā man gribas iet…” tapusi Latvijas simtgades programmas ietvaros.

Savukārt no 12. līdz 22. oktobrim traģikomēdijas “Rudenīgais blūzs” ansamblis viesosies vairākās Latvijas pilsētās. 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt