Raiņa un Aspazijas vasarnīca 05.09.2017

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā atklāta izstāde "Rainis un Ibsens"

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā atklāta izstāde "Rainis un Ibsens"

11. septembrī plkst. 16.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, J. Pliekšāna ielā 5/7, Majoros atklāta izstāde "Rainis un Ibsens". 

Izstāde atklāj Ibsena lomu Raiņa personības tapšanā un drāmas teorijas izveidē, rāda Raini kā Ibsena tulkotāju un dod ieskatu Raiņa braucienā uz Ibsena 100 gadu jubilejas svētkiem Norvēģijā. Branda un Pēra Ginta pretmetus iezīmē Ilmāra Blumberga scenogrāfija.

Izstādes tēma “Rainis un Ibsens” iezīmē abu autoru dažādās saskares jomas. Ibsena loma Raiņa dzīvē ir īpaša. Dzejnieka tapšanas posmā tieši Ibsena personības iespaids dziļi ietekmē Raini. Izsūtījumā Slobodskā viņš pārtulko Ibsena lugu “Svētki Solhaugā”. Vēlākajos gados, veidojot savu drāmas teoriju, Rainis vienmēr atgriežas pie Ibsena kā svarīga atskaites punkta. Izstādē sastopas divi dramaturgi, kuri izteic sava laikmeta idejas.

Vitrīnās eksponēti oriģināli – fotoattēli, grāmatas no Raiņa un Aspazijas personiskās bibliotēkas ar dzejnieka piezīmēm u.c., kas atklās šo darbu aktualitāti mūsdienās un rosinās saskatīt Ibsena un Raiņa ideju dzīvotspēju. Izstādē eksponēti materiāli no Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma.

Izstādes kuratore – Astrīda Cīrule. Mākslinieks – Ints Sedlenieks.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt