Dirty Deal Teatro 01.08.2017

DDT notikusi pirmizrāde kara drāmai virtuvē "Dvēseļu utenis"

DDT notikusi pirmizrāde kara drāmai virtuvē "Dvēseļu utenis"

17. septembrī Dirty Deal Teatro (DDT) pirmizrādi piedzīvojusi Ingas Tropas kara drāma virtuvē "Dvēseļu utenis". Šīs vasaras jūnija beigās Cēsīs, sarunu fesitvālā LAMPA, interesentiem bija iespēja iepazīties ar izrādes demo versiju.

Izrāde vēsta par sešiem Latvijā dzīvojošiem studentiem, kuru likteņus izsķir nevis valsts ģeopolitiskā atrašanās vieta starp Rietumiem un Austrumiem, bet gan šīs paaudzes atrašanās laikā starp sabiedrībā neatrisinātiem pagātnes konfliktiem un neziņu par nākotni.

Galvenie varoņi savus priekšstatus viens par otru veido nevis reālajā sadzīvē, iepazīstot vienam otru, bet no savu tēvu, vectēvu un pat vecvectēvu nostāstiem un populistiskiem ierakstiem sociālajos tīklos, kā rezultātā mierīga līdzpastāvēšana kļūst tikpat kā neiespējama.

Izrādes laikā seši jaunieši metas intelektuālā kaujā, kurā cīnās nevis par atbrīvošanos no iebrucēju jūga, bet par atbrīvošanos no stereotipiem un savu vectēvu pagātnes rēgiem. „Dvēseļu utenī” šķietami sadzīviska konflikta laikā izaicināti un dekonstruēti tiek iepriekšējo paaudžu radīti mīti par nacionālo un valstisko identitāti. Lai neļautu savu vectēvu bailēm un aizvainojumiem noteikt mūsdienu jauniešu izvēles un cīnītos par kopīgu vērtību sistēmu, kuras centrā atrodas cilvēks.

Izrādes radošā komanda: režisore – Inga Tropa; dramaturģe – Justīne Kļava; spēlē – Klāvs Mellis, Āris Matesovičs, Reinis Boters, Anastasija Rekuta-Džordževiča, Igors Šelegovskis, Ance Strazda; projekta menedžere – Ance Strazda; mūzikas autors: Jēkabs Nīmanis; scenogrāfe, māksliniece: Pamela Butāne.

Izrāde tapusi ar British Council Latvija (Britu Padomes Latvijā) atbalstu.

Nākamās izrādes – 30. septembrī, 9. un 24. oktobrī plkst. 19.00.

Foto – Jānis Amoliņš

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt