Rēzeknes teātris JORIKS 01.08.2017

Teātra “Joriks” latviešu trupa sāk sezonu ar diviem iestudējumiem

Foto – Aleksandrs Lebeds

Rēzeknē 23. septembrī skatītājiem durvis vērs “Ilgu tramvajs” – viena no visvairāk iestudētajām Tenesija Viljamsa lugām – ar nosaukumu “Uzmanību, durvis aizveras!”, bet 3. oktobrī ar pašsacerētu mūziku, piparotu dzeju un iespēju palūkoties cauri tai "tumsai un miglai, kas pasauli sedz” – ceļu uzsāks Eduarda Veidenbauma dzejas un mūzikas uzvedums “Veidenbaums. Live.”

Aizvadītā sezona teātrī “Joriks” bija pārmaiņu sezona – ar jaunu teātra attīstības koncepciju kolektīva vadību pārņēma jaunais mākslinieciskais vadītājs, rēzeknietis, Maskavas Dailes teātra skolas (MHAT) absolvents un docētājs, režisors Iļja Bočarņikovs. Skatītāji piedzīvoja divreiz lielāku skaitu jauniestudējumu, tostarp piecus – teātra jaunizveidotās profesionālās latviešu trupas sniegumā. Kā apliecinājums tam, ka izvēlētais virziens ir pareizs, uzskatāma izrādes „Drebošā telts” (rež. Inga Tropa) izvirzīšana „Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā „Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”. Edīte Tišheizere sezonas noslēgumā atzīmēja: „Vēl viens jauns punkts teātra kartē – Rēzeknes teātra Joriks latviešu trupa.” (Ir, 22.06.2017., 33.lpp.).

Jaunā sezona solās būt ne mazāk intensīva. Krievu trupā iestudējumus veidos gan vietējie, gan ārzemju viesrežisori. Rudens pirmizrāžu birumu septembrī jau ir uzsācis iestudējums bērniem „Ceļojums” (rež. L. Ščukina) pēc Klaiva Lūisa grāmatu sērijas „Nārnijas hronikas” motīviem,  franču komēdija „Ģimenes vakariņas” (rež. I. Bočarņikovs), 28.septembrī tiem sekos krievu klasikas iestudējums – A.Ostrovska „Bagātās līgavas” (rež. A. Kiseļuss).

Savukārt ar latviešu trupas aktieriem strādās režisori Georgijs Surkovs, Paula Pļavniece, Inga Tropa. Pirmais iestudējums, ar kuru Georgijs Surkovs izaicināja rēzekniešus aizvadītajā sezonā bija Ivana Viripajeva “Ilūzijas”. Šoreiz ne mazāk izaicinoša solās būt drāma “Uzmanību, durvis aizveras!” pēc Tenesija Viljamsa lugas „Ilgu tramvajs” motīviem un Eduarda Veidenbauma 150.dzimšanas gadskārtai veltītais dzejas un mūzikas uzvedums „Veidenbaums. Live”. Režisors atzīmē: “Abus iestudējumus pārsteidzošā kārtā vieno jautājums par to, kas ir baisāk – skarba realitāte vai skaista ilūzija. Ja Blanša balansē uz smalkās robežas, kad reālā dzīve pakāpeniski pārtop ilūzijā un realitāte sāk izzust skaistos melos, tad Eduards Veidenbaums vienmēr ir bijis skarbs un tiešs, bet – tikpat nesaprasts un vientuļš.”

Novembrī tiek plānotas teātra “Joriks” viesizrādes Rīgā, lai iepazīstinātu ar aizvadītās sezonas veikumu arī Rīgas skatītājus.

 

UZMANĪBU, DURVIS AIZVERAS! (Pirmizrāde 2017. gada 23. septembrī)

Pēc Tenesija Viljamsa lugas „Ilgu tramvajs” motīviem

Režisors: Georgijs Surkovs

Scenogrāfija un kostīmi: Vera Sokolova (Krievija)

Video projekcijas: Evita Rusova

Lomās: Laura Atelsone (Blanša Dibuā), Ance Muižniece (Stella), Kārlis Tols (Stenlijs Kovaļskis), Kārlis Derums (Mičs)

Mūsdienu cilvēks daudz laika velta visdažādākajiem sociālajiem tīkliem, kur katrs var būt tāds, kāds vēlas būt, izskatīties tā, kā vēlas izskatīties, var montēt savas dzīves kadrus tādā «filmā», kāda viņam patīk. Un tā noteikti ir «filma-sapnis», stāsts par ideālu dzīvi. Taču realitāte var būt pavisam savādāka. Lugā tiek pētīta šī smalkā robeža, kad reālā dzīve pakāpeniski pārtop ilūzijā, kad realitāte sāk izzust skaistos melos. Kas ir baisāk – skarba realitāte vai skaista ilūzija? Atbildot uz šo jautājumu, esiet uzmanīgi, jo vienā brīdī durvis uz tagadni var aizvērties pavisam...                                                                                          

Foto – Aleksandrs Lebeds

DZEJAS UZVEDUMS "VEIDENBAUMS. LIVE." (Pirmizrāde 2017. gada 3. oktobrī)

Režisors: Georgijs Surkovs

Scenogrāfija un kostīmi: Paraskēva Deikina

Video māksliniece: Evita Rusova

Aktieri: Laura Atelsone, Kārlis Derums, Kārlis Tols, Kristīne Klimanova, Edvīns Klimanovs.

Latviešu dzejniekam Eduardam Veidenbaumam – 150. Viņa vārdi nav tikai tinte uz noputējušām burtnīcu lappusēm vai mūžveca obligāta nodeva skolas programmās. Viņa vārdi dzīvo un skan, kad atkal un atkal saduramies ar pārlaicīgo. Nesaprasts, izaicinošs, ar savam laikam vēl nepieredzētu sarkasma devu viņš izdega 24 gadu vecumā. Taču pavisam jaunā veidolā Veidenbaums dzīvos uz Rēzeknes teātra "Joriks" skatuves, piepildot to ar skaļu mūziku, piparotu dzeju un, galvenais, iespēju mums katram palūkoties uz sevi no malas cauri tai "tumsai un miglai, kas pasauli sedz”....                                                                                                                

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt