Rakstniecības un mūzikas muzejs 01.08.2017

Notiks Eduarda Veidenbauma simtpiecdesmitgades konference

3. oktobrī Eduardam Veidenbaumam paliktu 150. Lai iezīmētu, kas jauns noticis Veidenbauma daiļrades izpētē akadēmiskajā jomā, 26. oktobrī Aspazijas un Raiņa mājā (Baznīcas iela 30) un 27. oktobrī LU Humanitāro zinātņu fakultātē (Visvalža iela 4a) notiks Eduarda Veidenbauma simtpiecdesmitgadei veltīta zinātniskā konference “...kaut šaubās un šaubīsies cilvēka prāts..”. 

Veidenbauma īsās dzīves leģenda nav aizēnojusi viņa dzeju arī šodien. Tapusi kā personisks poētiska pārdzīvojuma pieraksts, bez pretenzijām ieraudzīt dienasgaismu publikācijā vai grāmatā, Veidenbauma dzeja izrādījusies spēcīgāka par sava laikmeta kontekstu un bijusi atspēriena punkts nākamām dzejas modernistu paaudzēm. Savā ziņā Veidenbauma aktualitāte vislabāk ieraugāma krīzes un paradigmu maiņas laikmetos, kuros sagrūst vecie, pasaules uzskatu un dzejas poētiku modeļi, bet jaunie vēl tikai veidojas. 

Šajā laikā būs iespēja dzirdēt Jāņa Zālīša, Viestura Vecgrāvja, Jura Andreja Kastiņa, Arņa Vīksnas, Andreja Baloža, Andra Hirša, Aināra Kamoliņa, Skaidrītes Lasmanes, Ligitas Ašmes, Raimonda Brieža, Māra Salēja, Andas Kubuliņas, Ivetas Ruskules, Janīnas Kursītes priekšlasījumus par dažādiem dzejnieka daiļrades, personības un laikmeta kontekstiem.

Priekšlasījumos piedalīsies arī igauņu dzejnieks un E.Veidenbauma atdzejotājs igauņu valodā Marguss Konnula.

Konferences laikā būs arī iespēja piedalīties Tēlnieces Olgas Šilovas veidotās Ed. Veidenbauma piemiņas plāksnes prezentācijā un noklausīties Andra Dzenīša dziesmu cikla “Vokālās bildes balsij un klavierēm ar Eduarda Veidenbauma dzeju” pirmatskaņojumu (izpilda Aldis Liepiņš un Armands Siliņš).

Konference noslēgsies ar dzejas pēcpusdienu Veidenbauma memoriālajā muzejā “Kalāči” ar Margusa Konnulas dzejas lasījumu un J.Kulakova dziesmu cikla “Septiņarpus dziesmas” atskaņojumu (izpilda J. Kulakovs, I. Akuratere).

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt