Teātris TT 04.10.2017

Novembrī "Teātris TT" atsāk rādīt izrādi ''Antiņš''

Novembrī "Teātris TT" Latvijas Radio 1. studijā atsāk rādīt izrādi "Antiņš" Laura Gundara režijā, kas savu pirmizrādi piedzīvoja pagājušajā sezonā maijā. Tuvākās izrādes – 21., 25., 27., un 29. novembrī. Biļetes –  www.bilesuparadize.lv

Ir 1973. gads, mirst izcilais operdziedātājs Jānis. Mirkli pirms nāves viņš sastop ļaudis, kuru pulkā dzīvojis – padomju latviešus: tos, kuriem Jāņa talants vairāk bijis vajadzīgs pašu izdzīvošanas spēlē, ko sauc par Latvijas Padomju sociālistisko republiku. Pie Jāņa viesojas gan kolēģis, kas nodevis, gan čekas aģents, kurš ar savu izdzīvošanas māku lepojas, gan krievu ģenerālis un pat itāļu metalurgs. Raibajā spēlē nākas piedalīties arī tiem, kuri nespēj tās dubultajos standartos iederēties.

Stāsts par mums – par vērtībām, par spēju tās piemirst, lai dzīvotu laimīgi. Par pasauli, kurā dziesma ir vien aizsegs rūgtai patiesībai. Tikai ne Jānim, naivajam Antiņam.

“Farsu atgādinošā, uzvilktā darbošanās ir smieklīga, un var būt, ka tieši caur komisko grotesku jo sāpīgāk izgaismojas Zābera dzīves un mākslas traģēdija... Mēs nevaram būt droši, ka tikpat aizdomīgi mēs neizskatīsimies mūsu mazbērnu acīs vēl pēc 50 gadiem, kad Latvija varbūt vairs nebūs neatkarīga valsts. Tikmēr mums šodien šķiet, ka – vienkārši dzīvojam pēc tādiem noteikumiem, kādi nu tie ir,” vērtē kritiķe Dita Jonīte.

Izrādes pamatā ievērojamā latviešu tenora Jāņa Zābera biogrāfijas meti.

Izrādes autors un režisors Lauris Gundars. Lomās Emīls Kivlenieks, Lilija Sūna, Inga Tropa, Mārtiņš Liepa, Jurijs Djakonovs. Vara Siliņa tērpi.

Izrāde tiek spēlēta Latvijas Radio 1. studijā, Doma laukumā, kur savulaik skanējusi arī Zābera balss.

“Teātra TT” iepriekšējā izrāde “Dāmas” tika nominēta balvai “Kilograms kultūras”, kā arī saņēma piecas “Spēlmaņu nakts” nominācijas, kļūdama par sezonas labāko latviešu dramaturģijas iestudējumu.

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt