Latvijas Nacionālais teātris 01.08.2017

Iestudējums “Tuvā pilsēta” oktobrī piedalās trīs starptautiskos festivālos

Foto – K. Kalns

Latvijas Nacionālais teātris ar Kirila Serebreņņikova iestudējumu “Tuvā pilsēta” oktobrī piedalās trīs starptautiskos teātra festivālos – Viļņā, Sanktpēterburgā un Maskavā.

6. oktobrī izrādes “Tuvā pilsēta” trupa devās uz Viļņu, lai piedalītos starptautiskajā teātra festivālā SIRENOS un spēlētu izrādi Lietuvas Nacionālajā drāmas teātrī. 21. oktobrī izrāde tiks rādīta Sanktpēterburgā, teātrī Baltijskij Dom festivāla BALTIC HOUSE ietvaros. Savukārt 24. un 25. oktobrī trupa būs Maskavā, lai piedalītos festivālā TERRITORIA. Izrāde tiks rādīta Maskavas Gogoļa centrā.

Lietuviešu dramaturga Marjus Ivaškeviča absurda komēdijas “Tuvā pilsēta” iestudējums pirmizrādi piedzīvoja š. g. 4. martā.

Kirils Serebreņņikovs par izrādi: “(..) esmu pārliecināts, ka seksuāls vai, teiksim, juteklisks ir tikai privāts pārdzīvojums, nekad ne publisks. (..) Teātris pievērš mūsu uzmanību mūsu privātajai pieredzei, personiskajiem stāstiem, kas ar mums ir notikuši, bet kurus mēs esam aizmirsuši, un tie, nolikti kaut kur tālu un dziļi, tur dus. Mēs tos neizmantojam, tāpēc ka ikdienas dzīvē mums vajag pavisam ko citu. Bet teātris – tā ir atgriešanās pie mūsu personiskajiem noslēpumiem. Ne jau aktierspēles dēļ skudriņas pārskrien pār ādu, bet skatītāju pašu pieredzes dēļ. Ne jau sižetam publika seko līdzi, bet tam, kā viņos pašos kaut kas ataust atmiņā. Arī Romeo un Džuljetas skatītājiem nav žēl, bet pašiem sevis... Mākslinieki/māksla 21. gadsimtā ir medijs, kurš reizēm rupji, bet reizēm uzmanīgi paņem mūs aiz rokas un ved uz konkrētu vietu mūsos. Uz prātu. Uz sirdi...”

Izrādes režisors Kirils Serebreņņikovs aizvien atrodas mājas arestā. Latvijas Nacionālais teātris jau vairākkārt ir paudis savu viedokli, ka Kirila Serebreņņikova arests un visa tālākā notikumu attīstība ir izrēķināšanās ar viņu kā mākslinieku.

Latvijas Nacionālais teātris ar režisoru sadarbojas kopš 2010. gada. Šajā laikā ir tapušas četras izrādes – “Mirušās dvēseles”, “Voiceks”, “Raiņa sapņi” un “Tuvā pilsēta”. Ir aizsāktas sarunas par nākamo darbu, kas būs veltījums Latvijas simtgadei.

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt