Nacionālais Kino centrs 01.08.2017

Rīgā notiks Ukrainas kino dienas

Latvijas galvaspilsētā Rīgā šoruden pirmo reizi notiek Ukrainas kino dienas – no 13. oktobra līdz 15. oktobrim kinoteātrī “Splendid Palace” varēs noskatīties sešu filmu programmu, kuru pamatā veido pēdējo gadu darbi un ukraiņu kino klasika, bet arī viena Jāņa Streiča filma, kas uzņemta Ukrainā. Ieeja uz visiem seansiem – bez maksas.

Kino dienu atklāšanas filma (seanss piektdien, 13. oktobrī 18:00) ir pieredzējušā dokumentālista Sergija Bukovska (1960) darbs Galvenā loma – dokumentālā filma par slavenas ukraiņu aktrises Ņinas Antonovas dzīvi un karjeru, kas sākās ar galveno lomu pirmajā krāsainajā ukraiņu daudzsēriju telefilmā Varjkas zeme (1969).

13. oktobra vakarā (seanss 20:00) kino dienu programma piedāvā vienu no ukraiņu kinoklasikas pērlēm – 1970. gadā uzņemto filmu Baltais putns ar melno zīmi. Filma ornamentāli etnogrāfiskā stilistikā stāsta par grūtu laikmetu Ukrainas vēsturē – Otrā pasaules kara gadiem, kad arī šajā zemē ienāk padomju vara, brālis cīnās pret brāli, komunisti pret banderiešiem, un trīs brāļi mīl vienu meiteni.

Sestdien, 14. oktobrī, 18:00 Ukrainas kino dienu programma sākas ar Latvijas filmu – Jāņa Streiča kara drāma Tikšanās uz Piena ceļa (1985) apliecina Latvijas un Ukrainas veiksmīgo sadarbību jau pirms 30 gadiem. Emocionālais stāsts par leitnantes Astras Lejiņas ceļu pie sava līgavaiņa gandrīz pilnībā filmēts Ukrainas stepēs, armijas poligonā Čerņigovas apkaimē, turklāt galvenās lomas tēlotāja Ināra Slucka filmā ir gandrīz vienīgā latviete starp ukraiņu aktieriem. 

Vakara seansā 14. oktobrī 20:00 spilgts mākslas piedzīvojums gaidāms režisora Andreja Zagdanska filmā-kolāžā Vagričs un melnais kvadrāts (2015) par neparastu mākslinieku-konceptuālistu, literātu, vārda un attēla sakarību pētnieku Vagriču Bahčanjanu (1938-2009).

Svētdien, 15. oktobrī, 18:00 programmu iesāk nupat pirmizrādīts kases grāvējs, asa sižeta un lielu inscenējuma mērogu spēlfilma Červonijs par varoni, ko medijos dēvē par “ukraiņu Džeimsu Bondu” – Ukrainas pretošanās armijas kareivis Daņilo Červonijs 1947. gadā cenšas izrauties brīvībā no Staļina nometnēm un organizē ieslodzīto sacelšanos.

Ukrainas kino dienu programmu svētdienas vakarā, 15. oktobrī 20:00 noslēdz Ukrainas un Itālijas kopražojuma spēlfilma Ūbeles ligzda – mūsdienīgi aktuāls stāsts par ukrainieti Darju, kura pelna naudu, strādājot kādā itāļu ģimenē, un satuvinās ar vecās sinjoras dēlu Alesandro.

Ukrainas kino dienās Rīgā ierodas arī ukraiņu kinematogrāfistu delegācija, kas dibinās kontaktus un pārrunās sadarbības iespējas ar Latvijas filmu studijām. Arī kinoskatītājiem būs iespēja satikties ar vairāku filmu autoriem – Rīgā viesosies režisors Sergijs Bukovskis (Galvenā loma), producents Genādijs Kofmans (Vagričs un melnais kvadrāts), producents Andrijs Sujarko (Ūbeles ligzda), delegāciju vadīs Ukrainas valsts kino aģentūras direktors Filips Iļjenko.

Projekta sadarbības partneri ir Ukrainas un Latvijas institūcijas – Rīgas Dome, Ukrainas valsts kinoaģentūra, uzņēmums Kijivkinofiļm, atbalsta Ukrainas Ārlietu ministrija, sabiedriskā organizācija LF Dveri un Latvijas ukraiņu biedrība.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt