Teātris JORIKS 01.11.2017

Teātrī “JORIKS” izrāde jaunākajiem skatītājiem “Ezis, kurš mīlēja slepeni”

Rēzeknes teātrī “JORIKS” izrādi jaunākajai skatītāju paaudzei (no 5 gadu vecuma) piedāvā režisore Paula Pļavniece, neparastu un interaktīvu iestudējumu bērniem un jauniešiem veidotāja. Pārsteidzoši notikumi lauku sētā izrādē ar nosaukumu “Ezis, kurš mīlēja slepeni” uz teātra skatuves būs vērojami no 9. novembra. 
 
Ezis Dadzis ir bezcerīgi iemīlējies gotiņā Pelenonā un dara visu, lai iepriecinātu mīļoto. Eža slepeno plānu īstenot nāk palīgā arī pārējie sētas iemītnieki – runcis Pičus, sivēns Polinēzijs un citi. Vai ežukam Dadzim izdosies iekarot Pelenonas sirdi pilnīgā slepenībā? Vai draugi patiešām palīdzēs vai tomēr izbojās eža ieceri? Un ko par to visu teiks govs ar lielajām, skumjajām acīm?
 
Pēdējā laikā aizvien biežāk izskan speciālistu viedoklis, ka bērniem ir jāļauj garlaikoties, lai veicinātu iztēli un fantāziju. Izrāde sākas ar to, ka trim jauniešiem ir garlaicīgi. Viņi cenšas īsināt laiku, stāstot viens otram smieklīgus atgadījumus, līdz kāds no draugiem nāk klajā ar stāstu par ezi, kurš slepeni ir iemīlējies gotiņā. Visiem šis notikums šķiet aizraujošs un neparasts, un, tā kā nekas labāks prātā nenāk, draugi nolemj to izspēlēt, pārvērst par jautru rotaļu, izmantojot mājās sastopamas mantas un apģērbus no  mammas skapja.
 
Iestudējuma režisore Paula Pļavniece uzskata, ka laikā, kad ik uz soļa bērniem tiek piedāvātas arvien jaunas izklaides, tehnoloģijas, aplikācijas, ir svarīgi mudināt bērnus un vecākus garlaikoties, proti, attīstīt radošumu, pamanot un izmantojot ikdienišķas lietas un objektus, kas atrodami mājās, skapī, plauktā, uz galda, pagalmā.  Lietuvieša ilustratora un bērnu grāmatu autora Daiņa Šuķa (Dainius Šiukis) stāsts par pārsteidzošajiem notikumiem lauku sētā “Ezītis, kurš mīlēja slepeni” ir fantāzijas pilns, un 2017.gadā iekļuvis Latvijas lasīšanas veicināšanas programmas bērnu žūrijas rekomendēto grāmatu sarakstā. 
 
Iestudējuma “Ezis, kurš mīlēja slepeni” pirmizrāde – 2017. gada 9. novembrī plkst.18.00, ar atkārtojumu 11. novembrī plkst.11.00. Radošajā komandā darbojas teātra “Joriks” latviešu trupas aktieri Laura Atelsone, Kārlis Derums, Kārlis Tols, kuri paši veido arī izrādes muzikālo noformējumu. Uz iestudējumu aicināti bērni no 5 gadu vecuma. Izrāde notiek latviešu valodā. 
 
Iestudējumu atbalsta Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonds
 
Ieejas biļetes cena vienai personai – 5 eiro. JAUNUMS – ģimenes biļete (4 personām) – 15 eiro. Grupām – atlaides. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, Rēzeknes nacionālo biedrību kultūras nama kasē un internetā www.bilesuparadize.lv.
 
 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt