Latvijas Teātra darbinieku savienība 08.11.2017

Baltijas Drāmas foruma laikā norisināsies vairākas diskusijas

Turpinot tradīciju, jau vairākus gadus ik rudeni triju Baltijas valstu teātru kolēģi tiekas kādā no Igaunijas, Lietuvas vai Latvijas pilsētām, lai kopā vērtētu mājinieku veikumu nacionālās dramaturģijas laukā. Šā gada novembrī Baltijas Drāmas forums norisinās Latvijā. 

Baltijas Drāmas foruma ietvaros tradicionāli notiks arī vairākas sarunas, kurās Latvijas un ārvalstu teātra eksperti (teātra kritiķi un praktiķi) diskutēs par aktuāliem ar nacionālo dramaturģiju un tās iestudēšanu saistītiem jautājumiem Baltijas valstu teātrī.

9. novembrī pl. 15:30-17:30 Valmieras Drāmas teātrī notiks Baltijas Drāmas foruma konference, kuras laikā nesenākās aktualitātes nacionālās dramaturģijas jomā prezentēs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas teātra eksperti - teātra kritiķe un zinātniece Ieva Rodiņa (LV), dramaturģe Gabriele Labanauskaite (LT) un Rakveres teātra dramaturģe Triinu Sikk (EST).

Pēc prezentācijām sekos diskusija par nacionālās dramaturģijas situāciju mūsdienu Baltijas valstu teātrī.  Konferences un diskusijas vadītāja  Kristiāna Tīlika, LU Humanitāro zinātņu fakultātes teātra zinātnes doktorante.

10. novembrī pl. 10-12 Dirty Deal Teatro notiks diskusija "Tradicionālās vērtības mūsdienu teātra kontekstā".

Diskusiju vadīs teātra zinātniece Ieva Struka, kura sarunas ievadā stāstīs par latviešu padomju dramaturga Gunāra Priedes nesenajiem lugu iestudējumiem Latvijas teātrī. Diskusijā tiks apspriesti jautājumi par nacionālās dramaturģijas klasikas darbu (tai skaitā padomju laikā tapušu lugu) iestudējumiem mūsdienu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas teātrī.

11. novembrī, Lāčplēša dienā, pl. 13:00-15:00 Dirty Deal Teatro notiks diskusija "Politiskais teātris", kurā tiks apspriestas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas politiskā teātra tendences un aktualitātes.

Diskusijas vadītāja  Gunta Sloga. Latviju diskusijā pārstāvēs dramaturgs Jānis Balodis, režisori Valters Sīlis un Paula Pļavniece, kā arī aktieris un režisors Kārlis Krūmiņš.

Ieeja visos pasākumos  bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās. Aicināti visi interesenti. Darba valoda  angļu. Diskusijām tiks nodrošināta arī video tiešraides translācija internetā.

 

Vairāk informācijas par Baltijas Drāmas forumu 2017 – "Spēlmaņu nakts" oficiālajā  mājaslapā un Foruma  Facebook  lapā .

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt