Lielais Kristaps 07.11.2017

“Lielā Kristapa” nedēļas nogalē īpaši pasākumi bērniem

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” no 9. līdz 14. novembrim kinoteātros “Splendid Palace” un “Kino Bize” piedāvā noskatīties labāko jauno Latvijas kino! Nedēļas nogalē – 11. un 12. novembrī – mazajiem skatītājiem sarūpētas īpašas radošās darbnīcas un kino seansi. Abas dienas filmu seansi sāksies plkst. 11.30, taču bērni kopā ar vecākiem būs mīļi gaidīti jau no plkst. 10.00, lai vingrinātu iztēli dažādās aizraujošās aktivitātēs kopā ar “homo ecos” un “Brain Games”.

“Lielā Kristapa” bērnu rīti:

Sestdien, Lāčplēša dienā, 11. novembrī.

No plkst. 10.00 “homo ecos” radošā darbnīca (“Splendid Palace” vestibils) – biedrība “homo ecos”” bērnu rīta apmeklētājiem piedāvās upcycling darbnīcas. Pašiem mazākajiem būs iespēja līmēt, zīmēt un aplicēt kolāžas, izmantojot dažādus otrreiz izmantojamus materiālus (žurnāli, papīrs, auduma atgriezumi, kartons, bundžas). Katrs varēs izveidot arī glezniņu ar jautro multeņu varoni – dziedošo Hugo. Lielākie bērni no T krekla izgatavos sev somu, ko, izmantojot trafaretus, varēs rotāt ar uzkrāsotu ”Lielā Kristapa” logo.

Plkst. 11.30 animācijas filmu seanss (“Splendid Palace” Lielā zāle) – bērni aicināti iepazīties ar Latvijas animācijas meistaru fantāzijas pasauli. Seansā pirmizrādi piedzīvos starptautisku atzinību guvušā režisora Ēvalda Lāča jaunā filmiņa "Kurmis un bullis", tāpat būs iespējams piepildīt sapņus filmu studijas RIJA filmā "Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi" (rež. Reinis Kalnaellis) – filmas veidošanā piedalījušies pazīstamās grupas "Prāta vētra" dalībnieki – Kaspars Roga kā scenārija autors, bet vienā no lomām – arī Renārs Kaupers. Stāstu par pavisam neparastu omīti ierasti rotaļīgā manierē pavēstīs režisors Nils Skapāns filmā "Mūsu ome rullē", bet ar Jaunā Rīgas teātra aktieru ierunātajiem varoņiem varēs sadraudzēties režisora Edmunda Jansona un mākslinieka Reiņa Pētersona krāšņajā animācijā "Bize un Neguļa". Un vai esat bijuši tuksnesī un bēguši no briesmoņa? Ja nē – drosmīgā ceļojumā jūs aizvedīs režisora Ginta Zilbaloža filma "Oāze".

Svētdien, 12. novembrī.

No plkst. 10.00 “Brain Games” radošā darbnīca (“Splendid Palace” vestibils) – bērni aicināti piedzīvot priecīgu rītu “Brain Games” galda spēļu pasaulē. Ikviens varēs iemēģināt savas prasmes un veiklību pingvīnu slidināšanā pa skolu un zivju ķeršanā šī gada labākajā galda spēlē bērniem ICE COOL! Būs arī iespēja būvēt pilsētas (lielo Jengas torni), skaitīt kopā ar lācēniem, doties darba gaitās ar skudriņām un stāstīt pasaku stāstus.

Plkst. 11.30 "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" seanss (“Splendid Palace” Lielā zāle) – stāsts par vectēvu un viņa mazdēlu Oskaru šogad saņēmis veselas sešas "Lielā Kristapa" nominācijas. Pirms seansa ar skatītājiem tiksies filmas autori, tostarp leģendārais kino režisors Varis Brasla, kurš uzņēmis tādas iemīļotas filmas kā "Ūdensbumba resnajam runcim" (2004), "Ziemassvētku jampadracis" (1993) un "Emīla nedarbi" (1985). Skatītāji uzzinās noslēpumus par filmu uzņemšanas aizkulisēm un noskaidros, kā mūsdienu bērni skatās kino.

Biļetes uz “Lielā Kristapa” bērnu rītiem, kā arī pārējo filmu programmu pieejamas kinoteātra “Splendid Palace” kasē un internetā. Tāpat kā ik gadu – gan bērniem, gan skolēniem, gan studentiem, gan senioriem, gan arī ģimenēm būs pieejamas īpašas atlaides.

Informācija:

"Lielais Kristaps" interneta vietnē, Twitter profilā un Facebook lapā.

Organizē: Latvijas Kinematogrāfistu savienība, Kultūras ministrija, Nacionālais kino centrs

Sadarbībā ar: Rīgas dome, Rīgas nami Splendid Palace, Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs, Kultūras akadēmija, Rīgas Kinomuzejs

Atbalsta: Tallink, Hannu Pro Avid, Latvijas Balzams, Pernod Ricard/Jameson, Valmiermuiža, Pure Chocolate, Muffins and More, Coffee Inn, Rozes bode, Kārums, homo ecos, Brain Games

Informē: Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, DELFI, Diena, Clear Channel, Kino Raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt