Latvijas Dejas informācijas centrs 08.11.2017

Aicina uz diskusiju par laikmetīgās dejas izrādēm Spēlmaņu naktī

2017. gada 10. novembrī plkst. 19.30 Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē pēc Agates Bankavas izrādes „Nature morte” Baltijas Drāmas foruma un Spēlmaņu nakts izrāžu skates ietvaros notiks diskusija ar 2016./2017. gada sezonā teātra balvai Spēlmaņu nakts nominēto laikmetīgās dejas izrāžu veidotājiem un žūrijas pārstāvjiem.

Kopš 2012. gada Latvijas teātra balvas Spēlmaņu nakts ietvaros tiek pasniegta arī balva „Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”, kuras saņēmēju nosaka Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija. Sākot ar 2017./2018. gada sezonu laikmetīgās dejas izrādes vairs netiks vērtētas Spēlmaņu nakts balvas ietvaros, turpmāk laikmetīgās dejas notikumi varēs pretendēt uz šogad dibināto Dejas balvu. Saistībā ar to, ka šis ir pēdējais gads, kad Spēlmaņu nakts žūrijai jāvērtē arī laikmetīgās dejas izrādes, īsi pirms balvas pasniegšanas uz sarunu tiek aicināti šīs sezonas izrāžu veidotāji un vērtētāji.

Diskusijas pirmajā daļā tiks prezentētas balvai izvirzītās dejas izrādes, pēc tam par savu pieredzi, vērtējot dejas izrādes, pastāstīs teātra kritiķis un Spēlmaņu nakts žūrijas pārstāvis Atis Rozentāls, kā arī Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācijas Latvijā izveidotās „mazās” jeb dejas žūrijas pārstāvji – horeogrāfe Elīna Lutce un režisors Elmārs Seņkovs. Diskusijas moderatore – horeogrāfe Sintija Siliņa.

Spēlmaņu nakts balvai kategorijā „Gada sasniegums laikmetīgajā dejā” šogad tika izvirzītas 5 izrādes:

  • „Bērnības sapnis”, horeogrāfe Agnese Bordjukova, producents Pigeon-bridge, līdzproducenti – Dejas anatomija un Cita abra;

  • „Eksperiments ar apskāvienu”, režisore Antra Austriņa-Seņkāne, horeogrāfi: Alise Putniņa, Modris Opelts un Katrīna Albuže, organizē I-Dejas Māja;

  • I’ m a very shy person, horeogrāfe Kristīne Brīniņa, producents Pigeon-bridge, līdzproducents Cita abra;

  • „Nature morte”, horeogrāfe Agate Bankava, izrāde Latvijas Nacionālajā teātrī;

  • „Viņa dejo”, horeogrāfe Santa Grīnfelde, dejas kritiķe Inta Balode un scenogrāfe Krista Briģe, organizē laikmetīgās dejas mākslinieku apvienība ĀRĀ un biedrība Party.

Ieeja pasākumā bez maksas. Diskusija notiks angļu valodā.

Diskusiju organizē Latvijas Dejas informācijas centrs. Tā mērķis ir popularizēt Latvijas deju, veicināt informācijas apriti un starptautisko sadarbību dejas jomā, kā arī organizēt Dejas balvas pasniegšanu.


 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt