LKA E. Smiļģa Teātra muzejs 14.05.2018

17. maijā “Sarunas Smiļģa kabinetā” par Pēteri Pētersonu

LKA E. Smiļģa Teātra muzejā 17. maijā plkst. 18.00, sagaidot režisora, dramaturga un tulkotāja Pētera Pētersona 95. dzimšanas dienu, viņa meita Karina Pētersone, mazbērni Auce, Dāvis un Toms Auškāpi, aktieri Lidija Pupure, Ausma Kantāne, Daiga Gaismiņa, Zane Jančevska, Juris Strenga, Kaspars Pūce, režisors Valdis Lūriņš “Sarunās Smiļģa kabinetā” atcerēsies spilgtākās ainas un situācijas viņu un Pētera Pētersona savstarpējās attiecībās un radošajā darbā.

Pēteris Pētersons (24.05.2018 – 09.10.1998) ir dzimis dramaturga Jūlija Pētersona ģimenē, mācījies Rīgas Franču licejā, 1953. gadā beidzis J. Vītola LVK Teātra fakultātes pirmo režijas kursu un strādāja Dailes teātrī. No 1964. gada 1. oktobra līdz 1970. gada 1. decembrim bija teātra galvenais režisors. P. Pētersons ir intelektuālā un poētiskā teātra pārstāvis. Nozīmīgi ir viņa I. Ziedoņa “Motocikls”, F. Dostojevska “Idiots” iestudējumi Dailes teātrī, A. Čaka “Spēlē, Spēlmani!” Jaunatnes teātrī, P. Pētersona “Tikai muzikants” Nacionālajā teātrī iestudējumi.

Pēc sarunas skatītāji kopā ar P.Pētersona ģimeni un aktieriem būs arī pirmie izstādes “Teātris… Ātrums… Pētersons” apmeklētāji. Izstādes galvenais akcents: Dailes teātra 1967. gada iestudējums: I. Ziedonis “Motocikls”, Pētera Pētersona atrisinājumā darbībā.  Izstāde tapusi sadarbībā ar Rīgas Motormuzeju un galveno restauratoru Gunāru Dortānu, Jaunrades fondu un A/S “Balticovo”.  Izstāde būs skatāma līdz 15. septembrim.

Biļešu cenas:

pieaugušajiem EUR 4.00,

skolēniem, studentiem, pensionāriem EUR 2.00.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt