Kroders.lv 17.05.2018

Izziņoti Nirnbergas valsts teātra lugu konkursa “Sarunas par robežām” laureāti

Paziņoti Nirnbergas valsts teātra lugu konkursa “Sarunas par robežām” laureāti. Starptautiskais lugu konkurss un festivāls “Sarunas par robežām” ir Nirnbergas valsts teātra iniciatīva, kas aizsākās 2005. gadā ar mērķi iepazīt un veicināt Centrālās un Austrumeiropas valstu jaunās dramaturģijas attīstību. 2018. gadā konkursa uzmanības centrā ir Latvija, Lietuva un Igaunija un tieši šo valstu autori tika aicināti piedalīties konkursā ar jaunām lugām.

Konkursā tika iesūtītas 25 lugas no visām trim Baltijas valstīm. Starptautiska ekspertu komisija kā labāko atzina igauņu dramaturga Karla Kopelmā (Karl Koppelmaa) lugu “Singing Green”, kas tiks iestudēta Rēgensburgas teātrī. Luga vēsta par notikumiem nākotnē, kas noveduši līdz Trešajam pasaules karam 2031. gadā, kā arī par Eiropas atjaunošanu pēc kara. Autors saņēmis arī naudas balvu 3500 eiro apmērā.

Otrās vietas ieguvēja ir lietuviešu dramaturģe Dovile Statkevičiene (Dovilė Statkevičienė) ar savu lugu „The Elephant“ („Zilonis“), kuras centrā drūms ģimenes stāsts par zaudējumu, pašnāvību un depresiju. Autore saņēmusi naudas balvu 2000 eiro apmērā.

Arī trešajā vietā lietuviešu dramaturģes luga – Virginijas Rimkaites (Virginija Rimkaitė) darbs “Patina”, kas apvieno komēdiju un absurdu un vēsta par ģimeni, kuras attiecībās valda savstarpēja atsvešināšanās. Autore saņēmusi prēmiju 1500 eiro apmērā.

Visu trīs laureātu lugas tiks iztulkotas vācu valodā un tiks lasītas Nurembergas festivālā “Sarunas par robežām”.

Komisija iesūtīto lugu vidu izcēla arī Kristo Kāsa (Kristo Kaas) lugu “How to make a killing” (“Kā nogalināt”), kas, lai gan netika apbalvota, izcēlās ar izklaidējošu un daudzveidīgu kriminālo stāstu.

Apbalvošanas ceremonija notiks 28. jūnijā Nurembergas valsts teātrī. Notiks arī lugu lasījumi.

Sīkāka informācija par festivāla pasākumiem pieejama šeit.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt