Festivāls "Vides deja" 06.06.2018

Laikmetīgās dejas festivāls “Vides deja” aicina pieteikties dalībniekus

Laikmetīgās dejas festivāls “Vides dejaaicina pieteikties dalībniekus vides dejas performanču/izrāžu iestudēšanai  jeb radošajām darbnīcām šī gada festivālā no 5. līdz 11. augustam Lūznavā.

Tiek aicināti profesionāli dejotāji, dejas studenti, mūziķi, aktieri, vizuālās mākslas pārstāvji, dejas pedagogi, dejas entuziasti u.c. performanču interesenti. Pieteikšanās līdz 20. jūlijam, aizpildot tiešsaistes anketu festivāla mājaslapā. Dalība bez maksas. 

KAS? Laikmetīgās dejas festivāls “VIDES DEJA” notiks jau astoto reizi, pulcējot vairākus simtus festivāla apmeklētāju un dejas mākslas mīļotāju. Tas ir starptautisks projekts, kas ar savu individuālo gaisotni un atmosfēru iedvesmo horeogrāfus un citus māksliniekus radīt neparastus vides dejas iestudējumus.

KUR? Par festivāla vietu, atkārtoti ir izvēlēta Lūznavas muiža, kas atrodas Rāznas Nacionālā parka teritorijā ar 24 ha lielu parku, kā arī Lūznavas apkārtne, kur festivāla vides dejas pirmizrādes, dejas izrādes, dejas eksperimenti, filmu vakari un citi notikumi radīs jaunas sajūtas un piedzīvojumus.

KAD? No 5. līdz 11. augustam festivāls Lūznavas muižas rezidencē pulcēs horeogrāfus, dejas entuziastus un citus māksliniekus vides dejas iestudējumu radīšanai, savukārt  8., 9. un 10. augustā festivāls aicinās uz publisko pasākumu programmu un vides dejas pirmizrādēm.

“VIDES DEJAS” festivāla idejas pamatā ir performanču veidošana dažādās jeb īpašās vides vietās, apspēlējot un apdejojot vides objektus un teritorijas, savā jaunrades procesā par pamatu izmantojot vietējo iedzīvotāju stāstus, vides stāstus, un vidi kā vides dejas performanču, izrāžu scenogrāfiju.

Šī gada festivāla programmā būs viesizrādes no Ungārijas, Igaunijas, dejas filmas no Francijas, kā arī Latvijas horeogrāfu darbi un, protams, vides dejas pirmizrādes.

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt