Teātra Vēstnesis 14.06.2018

Iznācis žurnāla “Teātra Vēstnesis” vasaras numurs

Izskanot sezonai Latvijas teātros, iznācis žurnāla „Teātra Vēstnesis” jaunākais numurs ar Gunas Zariņas sveicienu Jāņos uz žurnāla vāka, kura centrā sezonas aktualitāšu izvērtējums un Tēma par to, kur un kā politika ienāk teātrī – ne tikai izrādēs, bet arī teātrī kā institūcijā, kas saņem vai nesaņem valsts finansējumu.

Rubrikā Process daudzās sezonas izskaņas pirmizrādes – Maijas Svarinskas recenzija par E. Seņkova „Arī vaļiem ir bail”, Kitijas Balcares analīze V. Kairiša „Baladīnas” iestudējumam Valmieras teātrī, Evitas Sniedze un Ievas Strukas sadzirdētais JRT izrādē par Aivaru Neibarta dzeju „Dieviņš pillā”, Andra Rutkēviča aplūko jaunāko Daugavpils teātra sasniegumu – izrādi „Lutišķi. Simtgade”, Mārītes Gulbes raksts ir par Kaspara Zvīguļa aktierdarbu izrādes „Tas pasaules gals” centrā, Ieva Rodiņa analizē pirmo Indras Rogas iestudējumu Valmierā mākslinieciskās vadītājas amatā - R.Blaumaņa „Vidzemniekus”, Līvija Dūmiņa raksta par Dailes teātra „Būt Kejai Gondai” Džilindžera režijā, Toms Čevers analizē Leļļu teātra „Romeo un Džuljetu”. Edītes Tišheizeres ekspresrecenzija tapusi tūlīt pēc Nacionālajā teātrī notikušās P. Pētersona un R.Paula „Man 30 gadu” Ināras Sluckas režijā pirmizrādes, savukārt Līga Ulberte izveidojusi apjomīgu apskatu par Latvijas amatierteātru režisoriem, viņu sasniegumiem, darba apstākļiem un to, kāds ir amatiermākslas uzdevums šodienas Latvijā.

Interviju sadaļā – divu profesionāļu saruna notika starp Juri Žagaru un Lauru Grozu-Ķiberi par abu kopdarbu izrādē „Jeruzaleme”, savukārt Evita Mamaja intervē Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu.

Tēmu par politiku sagatavojis viesredaktors, kulturologs Deniss Hanovs, un tā ļauj ieskatīties tajā, kas sociāli atbildīgā teātrā sfērā notiek ārpus Latvijas – Briselē, Maskavā, Lietuvā. Protams, arī Latvijā, jo par izrādi „Persiešu valodas stundas” raksta Lolita Tomsone.

Par politiku un vēsturi arī divi citi apjomīgi žurnāla materiāli rubrikās Baltijas pieredze un Teorija vārdos un rakstos – Anneli Saro pārskats par pirmo daļu Igaunijas 100gades projektā tapušajām izrādēm, kur katrs lielais un mazais teātris jau pirms pāris gadiem izlozēja ne tikai savu partneri simtgades kopprojektam, bet arī savu desmitgadi, un kas no tā visa sanāca. Otrs raksts – vēsturnieka Ojāra Stepena apskats par VDK lomu Latvijas teātru dzīves organizēšanā pirmajos pēckara gados un mazliet vēlāk. Vai un kā Latvijas PSR Teātra biedrība bija iesaistīta drošības dienestu darbā.

Visbeidzot rubrikā Jaunie – divi Krievu teātra mākslinieki Maksims Busels un Anastasija Rekuta-Džordževica, kurus portretējuši Atis Rozentāls un Linda Ģībiete, savukārt Leģendās Gundegas Saulītes atmiņu vēstījums aizvedīs pie Veras Singajevskas jeb Singas.

Pērciet žurnālu teātros, kuros vēl notiek izrādes, Narvesen kioskos un lasiet vasaras atpūtas laikā!

Šeit vietnē Kroders.lv bez maksas izlasāmas Līgas Ulbertes piezīmes par amatierteātri šajā sezonā, bet šeit - Ivara Ījaba raksts par performatīvajiem aspektiem politikā.

Žurnāla digitālais arhīvs Kroders.lv pieejams šeit.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt