Mūsdienu mākslas galerija 16.07.2018

Līvānos notiks bezmaksas pasākumu cikls “Skatuves mākslas laboratorijas”

Mūsdienu mākslas galerija no 14. līdz 19. jūlijam Līvānu pilsētā organizēs pasākumu ciklu “Skatuves mākslas laboratorijas”, piedāvājot bezmaksas pasākumus ar mērķi radīt priekšstatu par mūsdienu skatuves mākslas formām, virzieniem un aktualitātēm, kā arī veicināt jaunrades procesu attīstību.

Pasākumi šajā notikumu ciklā tiks veidoti kā eksperimentālas “laboratorijas” – atkāpjoties no zināmām normām un tradīcijām, ļaujot eksperimentēt, ļauties nezināmajam un nesekojot jau zināmām norādēm un vadlīnijām.

Dalība visās aktivitātēs ir bez maksas. Dalība pasākumu cikla meistardarbnīcās – tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, bet pagalma izrādes, koncerts un sajūtu teātra izrāde būs pieejama ikvienam interesentam un bez iepriekšējas pieteikšanās.

14.jūlijā norisināsies pagalmu teātra izrādes bērniem "Nāc laukā!” (rež. K.Krūmiņš) – plkst. 13.00 pagalmā starp daudzdzīvokļu ēkām Biedrības ielā nr. 3 un 5 un plkst. 16.00 pagalmā starp daudzdzīvokļu mājām Vecticībnieku ielā (pie stadiona). Aicināti bērni un viņu ģimenes, izrādes – bez maksas! „Izrāde stāsta par dzīvi pagalmā pirms interneta, un par dzīvi pagalmā šodien. Par nedarbiem un cēlsirdību, par kautiņiem un pirmo mīlestību. Tā ir muzikāla izrāde par bērniem, un top, bērniem līdzdarbojoties, tieši turpat pagalmā,” stāsta viens no izrādes veidotājiem, aktieris un režisors Kārlis Krūmiņš.

17. jūlijā Mūsdienu mākslas galerijā norisināsies divas Rīgas cirka skolas meistardarbnīcas. Plkst. 16.00 galerijas telpās (Rīgas ielā 108a) notiks “Rīgas cirka skolas darbnīca”, kurā aicināti piedalīties  bērni vecumā no 8–12 gadiem. Darbnīcā dalībniekiem būs iespēja attīstīt savu fizisko sagatavotību un vienlaicīgi iepazīt dažādas cirka disciplīnas. To vadīs 2 pasniedzēji, ļaujot iepazīt dažādas cirka rotaļas, kas veicinās izpratni par cirka mākslu, mācīs attīstīt veiklību, skatuves klātbūtni un sadarbību. Savukārt plkst. 18.30 galerijā notiks “Žonglēšanas meistardarbnīca”, kurā gan  bērniem, gan pieaugušajiem būs iespēja apgūt žonglēšanu ar lakatiņiem un bumbiņām. Dalība šajās darbnīcās – tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, rakstot uz vindule.lasma@gmail.com.

18. jūlijā Mūsdienu mākslas galerijā viesosies viens no atpazīstamākajiem Latvijas repa mūziķiem – ansis, vadot Līvānu jauniešiem repa meistarklasi un vēlāk sniedzot bezmaksas koncertu laukumā pie galerijas. Meistarklases mērķis ir attīstīt Līvānu jauniešu radošās un skatuves mākslas prasmes un tajā ansis dalībniekus iepazīstinās ar teksta un vokāla nozīmi repa mūzikā, tehniku, ritmisko zīmējumu, u.c. izteiksmes līdzekļiem repa mūzikā. Meistarklase norisināsies plkst. 17.00 galerijas telpās (Rīgas iela 108a), dalība meistarklasē – tikai iepriekš piesakoties, rakstot uz vindule.lasma@gmail.com. Savukārt koncerts norisināsies plkst. 20.00 laukumā pie galerijas un uz to aicināts ikviens interesents!

No 16. līdz 19. jūlijam galerijā norisināsies “Sajūtu laboratorija” jeb sajūtu teātra meistardarbnīca režisores Lienas Šmukstes vadībā ar meistardarbnīcas noslēgumu – izrādi 19. jūlija vakarā. Meistardarbnīcas dalībnieki četras dienas strādās laboratorijā, pētīs dažādas maņas un darbnīcas rezultātā paši veidos citiem apmeklētājiem pieejamu izrādi. Režisores radītās mākslinieciskās vīzijas pamatā ir mērķis attīstīt teātra izteiksmes līdzekļus, veidojot laboratoriju (eksperimentālu vidi), kur galvenā loma atvēlēta cilvēku sajūtām, un radīt laikmetīgu mākslas darbu un izstrādāt radošo platformu ikgadējām eksperimentālām teātra laboratorijām. Dalība Lienas Šmukstes vadītajā sajūtu teātra meistardarbnīcā līdz 10.jūlijam jāpiesaka, rakstot uz adresi liena.smukste@gmail.com. 19. jūlija vakarā ikviens interesents kā skatītājs un dalībnieks varēs apmeklēt izrādi – sajūtu teātra ceļojumu, kurš ilgs pusstundu. Tā kā vienā reizē “Sajūtu teātris” var uzņemt ierobežotu interesentu skaitu, norisināsies vairākas “izrādes” ar šādiem sākuma laikiem: plkst. 17.30, plkst. 18.15, plkst. 19.00, plkst. 19.45, plkst. 20.30. Dalība iepriekš nav jāpiesaka (izņemot gadījumus, ja izrādi plāno apmeklēt cilvēku grupa vairāk par 10 cilvēkiem). Ieeja – bez maksas. Izrādes norisināsies galerijas telpās, Rīgas ielā 108a.

Pasākumu cikla “Skatuves mākslas laboratorijas Mūsdienu mākslas galerijā” norisi finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Līvānu novada pašvaldība un BeingDesign.

Mūsdienu mākslas galerijas darbības virzieni ir izstāžu darbība, neformālās un tālākizglītības joma un inovatīvu kultūras pasākumu organizēšana. Galerijas mērķis ir sekmēt dažādas mākslas izpausmes reģionā un vecināt to pieejamību vietējiem iedzīvotājiem, nodrošinot kvalitatīvu un inovatīvu kultūras pasākumu piedāvājumu.

Vairāk informācijas: www.facebook.com/musdienumaksla

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt