Latvijas Nacionālā opera un balets 10.07.2018

Rīgā viesosies Rima Tumina leģendārā izrāde “Tēvocis Vaņa”

2019. gada 28. janvārī Latvijas Nacionālās operas un baleta teātrī ar režisora Rima Tumina iestudējumu "Tēvocis Vaņa" viesosies Jevģenija Vahtangova vārdā nosauktais Valsts akadēmiskais teātris.

Izrādē Rims Tumins nav ne pārrakstījis, ne saīsinājis Antona Čehova lugas tekstu. Viņš to nolasījis tā, it kā nenojaustu, ka arī pirms viņa bijuši šī materiāla interpreti. Nav ierastā un skaistā. Nav Čehova ar dārza ieskautu lauku māju, nav ērtu krēslu, nav maltītei klāta galda ar mežģīņu galdautu un patvāri… Nekas šajā gaisotnē neliecina par atrašanos Mājā, kur dzīvojušas vairākas paaudzes.

Tukša telpa, no kuras aizgājusi dzīvība, teātra telpa ar pelēkām kulisēm. Te ir Pēterburgas simbols – ģipša lauva, un, iespējams, tieši no turienes cēlies šeit mītošo ļaužu ciltstēvs. Vēl te ir ēvelsols ar neēvelētiem dēļiem, vecs dīvāns, daži atšķirīgi krēsli… Režisors ir atbrīvojies no sadzīviskā, atstājot vien kaujas lauku, kurā kūsā kaislības, sagrautas ilūzijas un nepiepildītas cerības.

Izrādes radošajā komandā režisors Rims Tumins, scenogrāfiju un kostīmus veidojis Adoms Jacovskis, komponists: Fausts Latens, lomās: Sergejs Makoveckis, Vladimirs Vdovičenkovs, Vladimirs Simonovs, Ludmila Maksakova, Anna Dubrovska, Marija Berdinska, Jurijs Kraskovs.

Izrāde notiks 2019. gada 28. janvārī Latvijas Nacionālajā operā. Biļetes "Biļešu servisa" kasēs un internetā.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt