Kroders.lv 10.08.2018

11. augustā Dikļos svinēs latviešu teātra divsimtgadi

Kocēnu novada Dikļos 11. augustā ar dažādiem pasākumiem tiks svinēta latviešu teātra divsimtgade, jo tieši pirms 200 gadiem Dikļu muižas kalps Jānis Peitāns iztulkoja un iestudēja un Dikļu muižas Zundu rijā uzveda Frīdriha Šillera lugu "Laupītāji".Svinību diena no plkst. 10.00 sāksies ar amatierteātru izrādēm un īpaši amatierteātru aktieriem veltītām meistarklasēm.

No plkst. 14.00 ikviens teātra svētku viesis būs gaidīts pie Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra, lai piedalītos teatralizētā pastaigā "Reiz Dikļos "Laupītāji" tapa". Pastaiga svētku apmeklētājus vedīs uz Dikļu pili, Zundu riju un "Laupītāju" pļavu, asociatīvā veidā iepazīstinot ar šiem vēsturiskajiem notikumiem Latvijas Kultūras akadēmijas profesora Raimonda Brieža, amatierteātru aktieru un Latvijas Kultūras akadēmijas leļļu teātru aktieru – studentu improvizācijās. Pastaigu caurvīs Dikļu folkloras kopas "Endzelīte" un Dikļu pūtēju orķestra muzikāla saspēle. Teatralizētajām liecībām mijoties ar faktiem, ikviens pastaigas dalībnieks varēs aplūkot izstādi par Frīdriha Šillera lugas "Laupītāji" iestudējumiem Latvijas teātros dažādos laikos.

No plkst. 16.30 līdz 18.30 pasākumā "Latvijas profesionālā teātra pirmsākumi" Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā varēs vērot video materiālus un klausīties Latvijas Kultūras akadēmijas profesora, Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītāja Jāņa Siliņa stāstījumu.

Svētku noslēgumā plkst. 19.00 sāksies vērienīgs teātra mūzikas lielkoncerts "Bez teātra mēs nevaram", kurā spilgtākās dziesmas no Latviešu teātru izrādēm izpildīs Latvijas Nacionālā teātra, Dailes teātra un Valmieras drāmas teātra aktieri, Vidzemes koru dziedātāji un tautas deju kolektīvu dalībnieki. Svētku koncertā skanēs Ādolfa Alunāna, Burharda Sosāra, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna un citu izcilāko Latviešu komponistu skaistākās teātra izrāžu melodijas.

Koncertā piedalīsies: Gints Andžāns, Ģirts Ķesteris, Ieva Segliņa-Krūzkopa, Ērika Eglija, Ilze Ķuzule Skrastiņa, Artis Robežnieks (Dailes teātris), Gundars Grasbergs, Juris Hiršs, Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris), Elīna Hanzena (Valmieras drāmas teātris), kā arī dziedātāja Ieva Kerēvica. Mākslinieki dziedās solo skaņdarbus, duetus, kopdziesmas un koru dziesmas no tādām teātra izrādēm kā "Seši mazi bundzenieki", "Skroderdienas Silmačos", "Āksts", "Orfejs", "Īsa pamācība mīlēšanā" un citām populārākajām Latvijas teātru izrādēm. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies pavadošā grupa: pianists Madars Kalniņš, basģitārists Andris Grunte, sitaminstrumentālists Artis Orubs un ģitārists Mārcis Auziņš.

Plkst. 22.00, Neikenkalna dabas koncertzālē būs Latvijas simtgades zaļumballe.

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt