Dirty Deal Teatro 12.09.2018

Ar īpašu vizuālā teātra izrādi “Aklā zona” sevi piesaka jaunā režisore Māra Gaņģe

Izrādes publicitātes attēls, autore Anda Skrējāne

20. un 21. septembrī plkst. 20.00 Dirty Deal Teatro notiks pirmizrāde vizuālā un leļļu teātra režisores Māras Gaņģes izrādei “Aklā zona”, kurā radošā komanda apskata cilvēka ķermeni kā arhīvu.

Izrāde tapusi iedvesmojoties no Mišela Fuko esejas „Utopiskais ķermenis”, Sūzanas Zontāgas esejām un sava ķermeņa īpatnībām. Tajā tiek pētīti dažādi cilvēka uztveres un fiziskās transformācijas veidi, aicinot skatītāju pievērst uzmanību detaļām, laika plūdumam, arī fiziskai, mentālai un emocionālai uztverei.

Režisore par izrādi stāsta: ”Kopā ar komandu veidojam pētījumu par ķermeni un telpu, kur skatītājam nebūs jāseko lineāram stāstam, bet pašam jāveido asociācijas. Kustības kļūs par skatītāja iztēles materiālu, tās runās par ķermeņa un gara iekšējo sadalītību, par to, kā pieņemt savu ķermeni un kā tam rīkoties telpā. Kā no priekšstata, ko piedāvā ķermenis, var iegūt saikni ar sevi un apkārtējo pasauli. Liela daļa vizuālā teātra ir par zemapziņu, tur nav loģiska izskaidrojošā plāna ar tekstu, tā ir asociāciju plūsma, kas skatītāju var aizvest dažādos virzienos.”

Izrāde ir veidota, kā atvērta struktūra dažāda vecuma skatītājiem.

Izrādes radošo komandu veido režisore Māra Gaņģe, koncepcijas līdzautore Ksenija Ravvina, horeogrāfes Agnese Bordjukova un Līga Ūbele, aktieris Emīls Krūmiņš. Scenogrāfiju veido Anda Skrējāne un Edgars Karlsons, par skaņisko noformējumu atbildīgs Maksims Šenteļevs, kostīmu mākslinieces Laima Ūdre un Anete Agate Krišjanova.

Māra Gaņģe ir teātra režisore, kas specializējusies vizuālajā un leļļu teātra režijā, pati arī veido lelles saviem iestudējumiem. Interesē objektu, materiālu un telpas attiecības ar cilvēku un cilvēka apziņu. Ieguvusi maģistra grādu teātra režijā Latvijas Kultūras akadēmijā, apmaiņas studiju ietvaros mācījusies Ludvika Solska Teātra akadēmijā Polijā un Turku Mākslas akadēmijā Somijā.

Izrāde „Aklā zona” būs redzama 20. un 21.septembrī 20.00 Dirty Deal Teatro, Talsu ielā 1, Āgenskalnā.

Izrāde sagatavota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas skolas somas” satura radīšana atbalstu, Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu paradīze” kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performances/performance/15987

Teātra atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Jaunā teātra institūts, „Vivacolor”, A/S „Valmiermuižas alus.”

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt