Mūzikas nams Daile 14.09.2018

16. septembrī Mūzikas namā “Daile” pirmizrāde “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi”

16. septembrī plkst. 18.00 Mūzikas namā Daile noritēs jaunās 2018./2019. sezonas pirmizrāde “Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi”. Iestudējums veidots kā poētiska lekcija, kuru virsvadīs aktieri Vilis Daudziņš un Mārtiņš Meiers, kā arī komponists Jēkabs Nīmanis.

Mums katram ir savs priekštats par Eduardu Veidenbaumu, bet tikai retais zina, ka arī viņa vecākais brālis Kārlis rakstīja dzeju. No viņa rakstītā ir saglabājies pavisam maz - daži dzejoļi un piezīmes, taču pat no šī mazumiņa kļūst skaidrs, ka mums ir darīšana ar ļoti īpatnu un smalku personību. Ar ārkārtīgi apdāvinātu cilvēku, kura nozīme nav pietiekami novērtēta ne vien viņa paša literārā devuma dēļ, bet arī tāpēc, ka bez viņa mēs nezinātu Eduardu Veidenbaumu.

Šis ir stāsts par diviem talantīgiem jauniem cilvēkiem, par zemi, kurā viņi piedzima, par dzeju, kuru viņi rakstīja, par valdniekiem, kas pār viņiem valdīja un par laiku, kas beigās visu saliek pa vietām.

“Veidenbaums un Veidenbaums. Divi brāļi” izrādes Mūzikas namā Daile: 16. septembrī plkst. 18.00; 26. septembrī plkst. 19.00; 14. oktobrī plkst. 18.00.

Autors – Vilis Daudziņš. Komponists – Jēkabs Nīmanis. Iestudējumā – Vilis Daudziņš, Mārtiņš Meiers, Jēkabs Nīmanis.Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un interneta vietnē.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt