Festivāls 17.10.2018

Kuldīgā notiks skatuves mākslas festivāls "Teātris ir visur Kuldīgā"

Šī gada 20. un 21. oktobrī Kuldīgas pilsētvidē jau trešo gadu pēc kārtas skatuves mākslas tradīciju turpinās Starptautiskais skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur Kuldīgā”, pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvājot bagātīgu, izglītojošo un aizraujošu kultūras programmu.

Pārdomāta un vienlaikus atraktīva festivāla programma, kuru veido dažādi mākslinieciskie ansambļi un radošo personību pārstāvji, arī šogad ir nemainīga vērtība. Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Mazās Bronnajas teātris no Maskavas, cirkus mākslinieki no Sankpēterburgas, Ģertrūdes ielas teātris, galerija “Istaba”, Latvijas Kultūras akadēmijas studenti un absolventi teātra, laikmetīgās dejas un audiovizuālajā mākslā, dziedošā aktrise Karīna Tatarinova ar apvienību “Plenēra apvienība”, režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs, kā arī momentskiču māksliniece no Ķīnas Mary Zhang iedzīvinās ne tikai Kuldīgas pilsētvidi, bet arī tuvākās apkaimes.

Festivāla “Teātris ir visur Kuldīgā” 2018. gada – Latvijas simtgades gada – viens no galvenajiem mērķiem ir skatītāju integrācija radošajā notikumā ar iespēju izglītoties, gūstot jaunas iemaņas un prasmes. Starptautiski atpazīstamais spāņu flamenko, klasiskās dejas un teātra mākslas horeogrāfs un pasniedzējs Andreu Carandell Gottschewsky viesosies Kuldīgā, lai piedāvātu ikvienam interesentam apgūt flamenko dejas pamatus, savukārt Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Jakovs Rafalsons festivāla apmeklētājiem atklās aktiermeistarības noslēpumus, kā arī sniegs iespēju interesentiem apgūt tās pamatus, kas var noderēt ikvienam dažādās dzīves situācijās.

Abas festivāla dienas gaidāmi notikumi ģimenēm un bērniem. Kuldīgas novada muzejs gados jaunākos apmeklētājus gaidīs radošajā darbnīcā “Teātris ir visur”. Kuldīgas kultūras centra Kino zālē bērnus un viņu vecākus sagaidīs aizraujoša leļļu un objektu teātra izrāde “Mazā Raganiņa” Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas ar specializāciju leļļu teātra mākslā studentes Unas Eglītes režijā. Tradicionālajām festivāla norises vietām šogad pievienojusies arī pavisam netālu no Kuldīgas esošā Padures muiža, kurā uz koncertu “Mazas Muzikālas pasakas” gaidīs radošu personību trio – Karīna Tatarinova, Jānis Ivuškāns un Marta Kauliņa, kuri muzikāli izstāstīs vispatiesākos stāstus un pasakas. Koncerta norisi, tostarp skatītājus, skicēs māksliniece Mary Zhang, veidojot unikālu mākslas darbu. Festivāls ar prieku jau trešo gadu pēc kārtas uzņems draugus no galerija ISTABA – šoreiz ar režisora un scenogrāfa Reiņa Suhanova izrādi-radošo darbnīcu bērniem ar tādu pašu nosaukumu kā festivālam - “Teātris ir visur”.

Starp festivāla dalībniekiem gaidāmi arī Latvijas Kultūras akadēmijas diplomēto horeogrāfu – Janas Jacukas un Alises Madaras Bokalderes – diplomdarba izrādes laikmetīgās dejas mākslā. “Manu acu tulkojums” vēsta par to, ka mēs visi redzam gan prieku, gan skumjas, bet kas notiek tad, kad pašam vairs nav saprotams, kāpēc šīs emocijas mūs piemeklē? Izrādes muzikālo noformējumu veido trīs dziedātājas no grupas “Tautumeitas” – Ilona Dzērve, Asnate Rancāne un Aurēlija Ancāne. Savukārt dejas izrāde “Faux Pas (Piezīme nevietā)” stāsta par divu cilvēku attiecībām un vēstījumu simboliski realizē izrādē izmantotais Sīra rats. “Faux Pas (Piezīme nevietā)” ieguvusi pirmo vietu festivāla “Re Rīga!” jau otro gadu rīkotajā konkursā jaunajiem māksliniekiem, kuru izrādes tapušas Baltijas valstīs un kurās iekļauti elementi vai kas iedvesmojušies no laikmetīgā cirka. Festivāla pirmās dienas noslēgumā starp radošās nakts pasākumiem arī spilgtākās Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās mākslas studentu īsfilmas – “Viņu sauca Haoss Bērziņš”, “Viesturs Kairišs iznāk no meža”, “Esmu divdomīgs”, “Stikla odere”, “Dzeltenā harmonija” un “Jozē portrets”.

“Teātris ir visur” arī šogad aicinājis piedalīties festivālā Maskavas Mazās Bronnajas dramatisko teātri. Viesi no Maskavas papildinās TIVK 2018 programmu ar izrādi “Viesnīcas “Šekspīrs” sapņi”, kas tapusi pēc Viljama Šekspīra komēdijas “Sapnis vasaras naktī” motīviem. Izrāde ir bez teksta un būs uztverama ikvienam interesentam.

Jau 7 gadus Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktuālajā repertuārā ir iekļauta un vēl joprojām spēlēta režisora Elmāra Seņkova tautā iemīļotā pusimprovizācijas žanra komēdija “Graņonka”, kas arī viesosies festivālā. Izrādes pamatā ir dažādas situācijas, kas mums ir zināmas ne tikai no literatūras un kino. Izrādes varoņi – vienkārši cilvēki, tāpēc arī situācijas, kuras izspēlē aktieri, ir kā no dzīves rakstītas. Visās ainās tā vai citādi klātesošs ir alkohols. Taču stāsts nav par to, bet gan par cilvēkiem, kas kādā brīdī saka: „Vai iedzersim?” Pirmo reizi uz festivālu dodas arī izrāde no Ģertrūdes ielas teātra. “Taņas dzimšanas diena” ir izrāde, kuras pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā. Izrādes radošā komanda – dramaturģe Laila Burāne, režisors Mārtiņš Eihe, māksliniece Ieva Kauliņa, aktieri Jānis Kronis un Jana Ļisova, mūziķis Artūrs Čukurs – cilvēku iesūtītos stāstus un atmiņas pārveidojuši ceļojumā uz atmiņām.

Kuldīgas pilsētas ielās iedzīvotājus un viesus ar vairākām performancēm abās festivāla dienās dažādos laikos iepriecinās Circo Baffo - dažādu mākslinieku-mūziķu kombinācija no Sanktpēterburgas, kas savās performancēs apvieno aktiermeistarības, žonglēšanas, klauna mākslas un dejas elementus. Mākslinieki visbiežāk atrodami tieši pilsētu ielās. Performanču laikā skatītājiem būs iespēja ziedot līdzekļus Kuldīgas dzīvnieku patversmei “Mīļās ķepiņas”.

Festivāla noslēgumā 21. oktobrī Kuldīgas Jauniešu mājā skatītājiem tiks piedāvāts radošs atskats uz divās dienās piedzīvoto – būs iespēja aplūkot mākslinieces Mary Zhang momentskiču darbus un flamenko dejas virtuozs Andreu Carandell kopā ar meistarklases dalībniekiem svētku sajūtu ieskandinās dienvidu ritmos.

Skatuves mākslas festivāls “Teātris ir visur” pirmo reizi tika rīkots 2016. gada 8. un 9. oktobrī. Festivāls “Teātris ir visur” notiek ar Kuldīgas novada pašvaldības atbalstu. Projekta organizators un idejas autors ir nodibinājums “Skatuves Mākslas Producentu fonds”.

Vairāk informācijas par festivāla tapšanas gaitu un notikumiem:

- festivāla mājas lapā – www.tivk.lv

- oficiālajā facebook.com lapā.

Kontaktiem:

mob. +371 26278483 (Lelde Kristiāna Vozņesenska) (e-pasts: leldekristiaanav@gmail.com)

Biļetes uz festivāla notikumiem visās Biļešu Paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv, kā arī Kuldīgas kultūras centrā.

Kuldīgas teātra festivāla “Teātris ir visur” atbalstītāji un draugi:

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt