Daugavpils teātris 10.10.2018

Daugavpils teātra liriskā komēdija „Iemīlējās muļķis muļķītē” oktobrī ciemosies Ventspilī

Skats no izrādes "Iemīlējās muļķis muļķītē"

18. oktobrī plkst. 19.00 teātra namā „Jūras vārti” notiks Daugavpils teātra viesizrāde „Iemīlējās muļķis muļķītē” (rež. Dž. Dž. Džilindžers). Tā ir liriska komēdija, kuru teātra kritiķe Silvija Radzobe raksturojusi kā „vienlīdz lielu panākumu kā Daugavpils teātrim, tā Džilindžeram, kurš radījis vienu no savām pēdējo gadu labākajām izrādēm – cilvēciski siltu un skumju.”

Iestudējuma pamatā ir Vācijā dzīvojoša krievu dramaturga Sergeja Rubes luga „Žuljeta” Ilmāra Šlāpina tulkojumā. Luga vēsta par diviem neveiksminiekiem, kurus liktenis savedis kopā. Džuljeta ir naiva muļķīte, kura visā raugās ar mīlestības pilnām acīm, bet viņa nevienam nav vajadzīga. Pat savai ģimenei. Rahmanovs ir cinisks burvju mākslinieks, kurš ir vīlies savā dzīvē un bezjēdzīgi pavada savas dienas apmuļķojot cilvēkus. Šīs divas pasaules saduras, un abu dzīve neatgriezeniski mainās.

Šī izrāde kļuva par nozīmīgu notikumu Daugavpils teātra aktrisei Zandai Mankopai, kurai Džuljetas loma bija pirmā titulloma un vainagojās  ar „Spēlmaņu nakts 2017” balvu „Gada jaunie skatuves mākslinieki". Otras titullomas izpildītājs ir Andris Bulis, par kuru teātra kritiķe Edīte Tišheizere raksta: „Andris Bulis Rahmanova lomā spēlē režisoram ļoti svarīgu un mūsu laiku raksturojošu cilvēka tipu - talantīgu dzīves dedzinātāju, kam nekas īsti nav vajadzīgs, kas izšķiež pats sevi, impulsu vadīts un pa ceļam aizķerdams vēl kādu dvēseli. Trakākais, ka arī tukšumā vēl drusku jūtama Dieva dzirksts. Andrim Bulim šajā lomā piemīt gan fascinējoša skatuves pievilcība, gan spēja turēt savās rokās darbību un iejūtīgi palīdzēt partneriem.”

Iestudējuma „Iemīlējās muļķis muļķītē” radošajā komanda: scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone un gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko. Lomās: Zanda Mankopa, Andris Bulis, Māris Korsiets, Ritvars Gailums, Līga Ivanova, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Inese Ivulāne – Mežale, Nikolajs Gedzjuns, Egils Viļumovs, Maija Korkliša.

Biļetes – Teātra nama „Jūras vārti” kasē, kā arī „Biļešu serviss” kasēs visā Latvijā.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt