LSM.lv 07.01.2019

«Teātris.zip» LTV atgriežas ar jaunām izrādēm

Latvijas Televīzijas (LTV) ēterā atgriezies raidījums "Teātris.zip" ar sarunām par teātri un izrāžu televīzijas pirmizrādēm. Janvāra sestdienu vakaros būs iespējams noskatīties Nacionālā teātra izrādi “Žilbinoši” un Valmieras Drāmas teātrī iestudēto "Pazudušo dēlu".

Janvāra sākumā skatītājiem jau rādīta Nacionālā teātra izrāde “Zēns” un Valmieras Drāmas teātra izrāde “Staburaga bērni”. Abas izrādes līdz 12. janvārim iespējams noskatīties LTV ierakstā šeit un šeit.

12. janvārī plkst. 21.25 ciklā tiks rādīta Valmieras Drāmas teātra izrāde "Pazudušais dēls" Reiņa Suhanova režijā. Pirms izrādes Ojārs Rubenis sarunāsies ar režisoru, galvenās – Krustiņa – lomas atveidotāju Rihardu Jakovelu un Daci Eversu, kura izrādē spēlē Roplainieti. Rūdolfa Blaumaņa lugas iestudējums par vientulību, nesaprašanos un neieklausīšanos, to, cik ļoti esam atkarīgi no citu izvēlēm, 2016./2017. gada sezonā saņēmis "Spēlmaņu nakts" balvas trijās kategorijās – Rihards Jakovels atzīts par gada aktieri, Alise Danovska par Matildes un Līziņas lomām saņēmusi balvu kā gada jaunā skatuves māksliniece, bet Jēkabs Nīmanis un Kristaps Pētersons saņēma balvu par gada muzikālo partitūru. Izrāde bija nominēta arī gada mazās formas izrādes, gada režisora, scenogrāfa, kostīmu mākslinieka un gaismu mākslinieka kategorijās.

19. janvārī plkst. 21.25 teatrālos janvāra sestdienu vakarus noslēgs Nacionālā teātra izrāde "Žilbinoši!". Režisora Valda Lūriņa iestudētā Pītera Kviltera traģikomēdija ar Daci Bonāti titullomā stāsta par Florensi Fosteri-Dženkinsu, kura uzskatīta par pasaulē sliktāko dziedātāju. Pirms izrādes Ojārs Rubenis sarunāsies ar iestudējuma režisoru Valdi Lūriņu un aktrisi Daci Bonāti.

Raidījumu "Teātris.zip" un izrāžu ciklu atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt