Apvienība PERFOrācija 04.02.2019

Top izrāde par nāvi NATUM ANTE MORTEM

11. martā pirmizrādi piedzīvos jaunas teātra apvienības PERFOrācija izrāde – “NATUM ANTE MORTEM”.

Izrāde būs fiktīvi dokumentāls, zinātniski sajūtisks, bioloģiski nemateriāls, ezotēriski kvantisks, reāli iluzors samistrojums ap nāvi.

Apvienības PERFOrācija kodolu veido jaunās teātra mākslinieces – Pamela Butāne un Beatrise Zaķe. Pieaicinot domubiedrus – aktrisi un režisori Ingu Tropu, aktrisi un dramaturģi Anci Muižnieci un aktierus Kasparu Dumburu, Oskaru Vīksni un Anastasiju Rekutu – Džordževiču, radošā grupa kopīgi veido izrādi, kurā skatītītājiem uz tēmu “nāve” tiks piedāvāts apskatīties no dažādiem skatapunktiem.

Dzīvojam laikā, kurā varam brīvi runāt par gandrīz jebko, taču nāves tēma joprojām ir neērts sarunu temats. Radošā komanda ir pārliecināta, ka izvairīšanās no nāves tēmas neuzlabo dzīves kvalitāti. Līdzīgi kā citu dzīves procesu izpēte un analizēšana, arī sava mirstīguma apzināšanās, ir veselīgas un pilnvērtīgas dzīves pamatā. Izrādes veidotāji nepiedāvās konkrētu vērtējumu vai pamācību kā saprast nāvi, bet drīzāk mudinās cilvēkus aizdomāties par dzīvi un tās pilnvērtīgu izmantošanu, apkopojot dažādu kultūru un cilvēku skatījumu uz nāvi. Gan nopietni, gan ironiski un viegli palūkojoties uz to, kas galu gala mūs visus sagaida, kopīgi centīsimies atbrīvoties no iracionālajām, sabiedrības kultivētajām bailēm no nezināmā.

Iestudējuma radošo komandu veido – Pamela Butāne, Inga Tropa, Beatrise Zaķe, Ance Muižniece, Kaspars Dumburs, Oskars Vīksne, Anastasija Rekuta – Džordževiča Tehniski radošā komanda – Jānis Strapcāns, Petra Peta, Kārlis Zemītis, Aleksandrs Okonovs Izrāde top kā Pamelas Butānes maģistra darba diplomdarbs absolvējot Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra režijas programmu.

Izrāde "NATUM ANTE MORTEM" būs redzama 11., 12., 14. un 16. martā pulksten 19.00 LKA Nacionālās kino skolas telpās, Elijas ielā 17.

Biļetes iespējams iegādāties šeit.  

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt