LNMM 13.03.2019

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz lekciju “Cūka – mākslas upuris”

Martā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā) aicina iepazīt tautā iemīļoto Teodora Zaļkalna skulptūru “CŪKA”, atklājot tās tapšanas stāstu un iesaistoties radošās aktivitātēs gan bērniem, gan pieaugušajiem. Piektdien, 2019. gada 15. martā, plkst. 18.00 konferenču zālē notiks lekcija “CŪKA – mākslas upuris”.

Lekcija piedāvās paskatīties uz to, kā mainījies cūkas tēls pasaules mākslā no antīkajiem laikiem līdz 21. gadsimtam un ko nozīmē cūka Latvijas māksliniekiem.

Kā teica gleznotājs Boriss Bērziņš: “Latviešiem ir trīsdzīvnieki, kas mīļi: zirgs, govs un cūka. Zirgs dod labklājību, tāpat govs. Un, ja nebūtu cūkas, tad būtu skandāls! Un kāpēc par to nepafilozofēt?” Var nepiekrist šim apgalvojumam, bet nevar noliegt, ka Boriss Bērziņš redzējis un attēlojis cūku neordināri. Kāpēc viņš to ir darījis? Bez šaubām viņam bija sava motivācija tāpat kā daudziem citiem gleznotājiem un tēlniekiem, kuri caur gadsimtiem izmantojas cūkas figūru, lai runātu tomēr par cilvēku un viņa dzīvi.

Apskatot dažādus piemērus no mākslas vēstures, mēģināsim saprast, kā dažādos laikos izturējās pret cūku, un ar kādu nolūku mākslinieki izmantojuši cūku savā daiļradē.

Lekciju vada mākslas vēsturnieks Eduards Dorofejevs.

Mērķauditorija: aicināti visi interesenti!

Norises vieta: Lnmm galvenā ēka / konferenču zāle (1. stāvā).

Biļešu cena: 5,00 Eur.

Papildu informācija pa tālruni (+371) 67 324461 vai e-pastu ekskursijas@lnmm.lv.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt