Emīla Dārziņa mūzikas skola 09.04.2019

Labdarības koncertā "Vēl viena klātbūtne" uzstāsies spilgtas mūzikas personības

17. aprīlī plkst. 19.00 koncertzālē Lielā Ģilde notiks labdarības koncerts “Vēl viena klātbūtne”, kurā piedalīsies spilgtas mūzikas personības – Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas absolventi – pianisti Sergejs un Andrejs Osokini, čelliste Marta Sudraba, klarnetiste Laima Ratniece-Miltiņa, kas muzicēs kopā ar Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņu un absolventu simfonisko orķestri diriģenta Andra Vecumnieka vadībā. Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva. Koncerta programmā skanēs Pētera Vaska Otrais čella koncerts “Klātbūtne”, Pētera Plakida “Vēl viena Vēbera opera” un Fransisa Pulenka Koncerts divām klavierēm ar orķestri.

Marta Sudraba ir viena no izcilākajām latviešu čellistēm. Jau ilgāku laiku viņa dzīvo Vīnē, kur spēlē pasaulslavenajā orķestrī Vīnes filharmoniķi, bet pirms tam Sudraba muzicējusi Gidona Krēmera kamerorķestrī Kremerata Baltica un Krēmera Trio. Mākslas zinātņu doktors, profesors Sergejs Osokins ir viens no Latvijas pianisma galvenajiem stūrakmeņiem, kurš ir izskolojis šībrīža veiksmīgākos un pazīstamākos jaunos latviešu pianistus. Profesors regulāri pasniedz meistarklases un koncertē Latvijā un ārvalstīs. Andrejs Osokins – pasaulē pieprasītais latviešu pianists – ir nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu laureāts. Viņš regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs, koncertē kopā ar neskaitāmiem orķestriem sadarbojoties ar mūsdienu spožākajiem diriģentiem. Savukārt jaunā klarnetiste Laima Ratniece-Miltiņa ir vairāku starptautisku konkursu laureāte un uzvarētāja. Kā soliste uzstājusies kopā ar orķestri Sinfonia Concertante un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri.

Emīla Dārziņa mūzikas skola turpina labdarības koncertu ciklu “Mana pirmā skatuve”, lai ar ziedojumu palīdzību varētu renovēt ilgstoši novārtā atstāto skolas zāli un skatuvi kvalitatīva mācību procesa un koncertprakses nodrošināšanai. Visi ienākumi no pārdotajām biļetēm tiek novirzīti labdarības koncertu mērķim – skolas fiziski un morāli novecojušās zāles un skatuves pārbūvei. Šajos labdarības koncertos visi mūziķi – skolas absolventi – uzstājas bez atalgojuma.

Zīmīgi, ka Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi bijuši Andris Nelsons, Gidons Krēmers, Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Māris Sirmais, Sergejs, Andrejs un Georgijs Osokini, Inga Kalna, Pēteris Vasks, Marta Sudraba, Dita Krenberga, Nikolajs Barišņikovs, Māris Liepa, Andris Liepa un Ilze Liepa, Aivars Leimanis, Zita Errs, Elza Leimane un daudzi citi izcili mūziķi un baleta mākslinieki.

Biļetes: Biļešu Paradīzes kasēs un internetā.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt