Valmieras vasaras teātra festivāls 02.08.2019

Valmieras vasaras teātra festivāls jau šajā nedēļas nogalē

Priekškars Valmieras vasaras teātra festivālam vērsies jau šajās brīvdienās – no 2. līdz 4. augustam. Septiņi režisori no Latvijas, Austrālijas un Igaunijas jau teju trīs nedēļas strādā Valmierā, lai radītu izrādes un notikumus, kas  ļaus dalīties sajūtās un vedinās domāt, brīnīties, redzēt, just, būt kopā un baudīt. Festivāls šogad bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem, bet līdztekus deviņām festivāla izrādēm (septiņas no tām pirmizrādes) sagatavota arī bagātīga paralēlā programma – Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslinieku meistardarbnīcas, RIGA IFF brīvdabas kino vakari, festivāla Pop–up radio studija.

Izrādes norisināsies brīvā atmosfērā, dažādas vietās pilsētvidē – mazdārziņā, zem tilta, angārā, braucošā autobusā, u.c. Festivāla devīze – "Dzīvā pilsēta". Iestudējumu radīšanas procesā režisori uz pilsētu skatījušies kā dzīvu organismu – ar savām domām un sajūtām. Festivāla programmas direktors Jānis Znotiņš uzskata, ka tas bērnos var veicināt empātiju un cieņu pret vietu, kurā dzīvojam.

Horeogrāfe Liene Grava iestudējusi kustību izrādi "pus Otrs" – dinamisks stāsts par diviem dvīņiem, kuri visas lietas līdz šim darījuši kopā līdz dienai, kad vienam no viņiem rodas jautājums – kas es esmu? Ieteicamā auditorija: 5+. Režisors Toms Treinis iestudējis garāžas izmēra izrādi "Pagalms atdzīvojas", kur pagalmā dzīvojošo draugu satikšanās pārtaps neparastā piedzīvojumā, jo lietas pēkšņi sāks atdzīvoties. Ieteicamā auditorija: 5+. Paulas Pļavnieces zinātniskās īstenības piedzīvojums "STACIJA Nezinkaskuriens" aicinās atklāt un pētīt slepeno aģentu dzīvi. Ieteicamā izrādes auditorija:5+. Festivāla līdzdarbojas arī divi teātra trupas Kvadrifrons režisori. Reinis Boters izrādē "B_Ž_S" aicina uz tikšanos ar šausmīgiem elementiem. Ieteicamā auditorija: 7+, bet Klāvs Mellis kādā no Valmieras mazdārziņiem stāstīs stāstu par Inesi, Kārli, Anci, Jāni, diviem zirgiem, vienu mašīnu un visiem ceļiem, kas ved uz nekurieni – izrādē "Mūžīgā izlaušanās". Ieteicamā auditorija: 12+. Režisore no Austrālijas Džesika Vilsone iestudējusi izrādi braucošā autobusā "Unwanted", aicinot uz satikšanos ar pilsētu un sevi. Ieteicamā auditorija: 5+. Savukārt kustību izrāde "Tools to rule", producenti United dancers of Zuga (Igaunija) būs par noteikumiem un to vietu dzīvē. Ieteicamā auditorija: 5+. Tāpat festivālā tiks izrādīta jauno horeogrāfu īsformātu darbu sērija "Ārējais klimats/Iekšējais laiks" (ieteicamā auditorija: 12+)  un LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa studentu iestudējums Roberta Askinsa melnajai komēdijai "Nelabā roka". Ieteicamā auditorija: 16 +.

Festivāla centrs šogad atradīsies Vecpuišu parkā, L. Paeglas ielā 10, to būs iekārtojuši RISEBA rīkotās arhitektu vasaras skolas FestivaL’and 2.0 dalībnieki, izveidojot sdažādus pilsētvides objektus bērniem. Visu festivāla laiku šī būs īstā vieta, kur ļauties gastronomiskiem piedzīvojumiem – garšīgi paēst. Te norisināsies arī brīvdabas kino vakari, mākslinieku meistardarbnīcas, sarunas Pop–up radio studijā un atradīsies  Festivāla INFO punkts ( 02.08. – 14.00 – 22.00 / 03.08. – 11.00 – 22.00/ 04.08. – 10.00 – 17.00).

Festivāla apmeklētāju ērtībai šogad izstrādāta mobilā lietotne. Ar tās palīdzību iespējams izveidot savu plānu visām trim festivāla dienām, nepalaižot garām neko no plašā piedāvājuma. Lietotni iespējams lejupielādēt App Store un Google Play veikalos, meklējot pēc atslēgas vārdiem Valmieras vasaras teātra festivāls ’19.
Biļetes uz izrādēm vēl ir pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs, Valmieras Drāmas teātrī, festivāla lietotnē un internetā www.valmierasfestivals.lv, www.vdt.lv un www.bilesuparadize.lv.  Zīmīgi, ka festivāla laikā izrāžu norises vietās biļetes nevarēs nopirkt

Valmieras vasaras teātra festivāls notiks ceturto  reizi, līdz šim ik gadu pulcējot vairāk nekā 5000 apmeklētāju. Festivālu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu. 

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt