Festivāls Laiks dejot 07.06.2019

Festivālā “Laiks dejot” pirmizrādi piedzīvos vairāki Latvijas horeogrāfu jaundarbi

Šodien Rīgā sākas starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Laiks dejot”, kas dažādās pilsētas vietās ar izrādēm, meistarklasēm un diskusijām norisināsies līdz 11. jūnijam. Šī gada festivāla centrālā tēma ir Jaunā Āzijas deja, taču līdzās māksliniekiem no Indijas, Ķīnas, Singapūras, ASV/Filipīnām un Šrilankas “Laiks dejot” notiks arī trīs Latvijas horeogrāfu jaundarbu pirmizrādes.

Sestdien, 8. jūnijā, plkst. 18.00 uz debarkadera “Noass” pirmizrādi piedzīvos Evas Kronbergas un Jāņa Putniņa darbs “Ideal Fe[male]”. Izrāde ir kā personīgs ceļojums un eksperimentu, kurā abi horeogrāfi un izpildītāji mēģina runāt par sievišķā un vīrišķā mijiedarbi. ““Ideal Fe[male]” ir mēģinājums apstrīdēt, piedzīvot un pretstatīt, iztirzāt, izprast, iemīlēt, iemiesot. Iejusties, šajā gadījumā atsakoties no globalizēšanas, jo ir lietas, kas iezīmējas pašas no sevis, kaut vai tikai instinktīvā – sajūtu – līmeni. “Ideāls”, iespējams, nav rezultāts, bet process – nepārtraukts process, attīstības process,” par iestudējumu stāsta mākslinieki.

Savukārt iekļaujošo dejas izrādi “Labrys” būs iespējams piedzīvot uz AB dambja brīvā dabā sestdien, 8. jūnijā, plkst. 21.30 un svētdien, 9. jūnijā, pavisam netradicionālā laikā – plkst. 7.00 no rīta, kā arī plkst. 18.00 vakarā. Tās autori ir latviešu un lietuviešu mākslinieku tandēms Krišjānis Sants un Ieva Gaurilčikaite, kuru radošā prakse raksturojama kā laikmetīgās dejas un scenogrāfijas hibrīdforma. Izrādi tās ģeometriskā stāvokļa un laika ritējuma dēļ var salīdzināt ar labirintu: vietu, kurā, pat ja tā šķiet saprotami organizēta, var ļoti ātri apmaldīties. Tāpat kā iepriekšējos darbos arī “Labrys” Ieva un Krišjānis mēģina atrast veidus, kā rosināt mākslas darbu piedzīvot no tā iekšienes.

Otrdien, 11. jūnijā, plkst. 19.00 uz “Noasa” notiks Andra Kačanovska solo darba “Vientuļais gans” pirmizrāde. Horeogrāfs to veidojis kā pseidoromantiskas pārdomas par princi baltā zirgā. Izrādē neizturami lēna un fascinējoša kustība rada stāstu par mūsdienu vīrišķību, tās gaidām un realitāti, uzdodot jautājumus: “Kas notiek, kad piepildās sapņi? Vai viss ir zelts, kas spīd?

Festivāls “Laiks dejot” aizsācies 1998. gadā kā Latvijas horeogrāfu laikmetīgās dejas izrāžu vakari. Gadu gaitā tas attīstījies par starptautisku festivālu un centrālo Latvijas laikmetīgās dejas notikumu. Festivālā viesojušies dalībnieki no vairāk nekā trīsdesmit valstīm, bet joprojām būtiska festivāla sastāvdaļa ir Latvijas laikmetīgās dejas prezentācija.

Plašāka informācija festivāla interneta vietnē un Facebook lapā.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Ja biļetes nebūs izpirktas iepriekšpārdošanā, tās varēs iegādāties pirms izrādes norises vietā.

Festivālu rīko biedrība “Party” sadarbībā ar Horeogrāfu asociāciju.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Kultūras akadēmija, “Noass”, “Dance.lv Žurnāls”

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt