Kroders.lv 13.06.2019

Latvijas ekspozīcija Prāgas kvadriennālē saņem balvu par labāko kuratoru koncepciju

Foto – Ģirts Raģelis

11. jūnija vakarā tika sadalītas Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāles balvas. Latvijas ekspozīcija "Z R w h d Z" apbalvota par labāko kuratoru koncepciju. 

Prāgas Scenogrāfijas kvadriennāles balvas piešķīra starptautiska žūrija 11 cilvēku sastāvā. Latvijas ekspozīcija "Z R w h d Z" saņēma apbalvojumu kategorijā "Labākā kuratoru koncepcija". "Z R w h d Z" ir scenogrāfu un mākslinieku Kristas un Reiņa Dzudzilo darbs, kas veidots sadarbībā ar komponistu Kristu Auznieku, instrumentu meistaru Aleksandru Maijeru, kuratori Gundegu Laiviņu, producentēm Sandru Lapkovsku, Klintu Harju, tehnisko producentu Jāni Liniņu, skaņu inženieri Ivaru Ozolu, Dekorāciju darbnīcu un Latvijas Jaunā teātra institūtu.

Dzudzilo darbs pārējo ekspozīciju vidū izceļas kā tīrs, lakonisks un jaudīgs, viens no retajiem, kas teātra telpu skata konceptuāli, meistarīgi integrējot skaņas, gaismas, telpas un laika elementus. "Z R w h d Z" ir raisījis lielu skatītāju interesi un ir augstu novērtēts profesionāļu vidū. Amerikāņu kritiķis un publicists Toms Sellars to nosauca par spožu un pārsteidzošu, šveiciešu scenogrāfs Dominiks Hubers novērtēja darba precizitāti un konsekvenci, bet Kipras Teātra institūta vadītāja Marina Maleni atzina, ka tas provocē un pilnveido ideju par to, kas ir scenogrāfijas.

Prāgas kvadriennāles augstāko apbalvojumu – "Zelta Trigu" šogad saņēma Ziemeļmaķedonijas ekspozīcija. Par labāko valstu un reģionu sadaļā atzītais franču mākslinieka Filipa Kena darbs "Mikrokosms", savukārt, šoruden būs skatāms Starptautiskajā jaunā teātra festivālā "Homo Novus" Rīgā.

Valstu un reģionu sadaļā šogad piedalās 59 valstis, bet studentu sadaļā – 47 valstis un augstskolas. Prāgas kvadriennāle Prāgas izstāžu centrā apskatāma desmit dienas no 6. līdz 16. jūnijam.

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt