Kroders.lv 04.07.2019

Valtera Sīļa izrāde "Zudusī Antarktīda" iekļauta pasaules lielākajā monoizrāžu festivālā UNITED SOLO

Foto – Inga Plūme

Šogad pasaules lielākais starptautiskais monoizrāžu festivāls "United Solo" atzīmēs 10. pastāvēšanas gadu, un šogad festivāla programmā starp 120 iestudējumiem no visas pasaules iekļauta Toma Liepājnieka monoizrāde "Zudusī Antarktīda" Valtera Sīļa režijā. 

Rakstnieks Džeimss Bartolomjū (James Bartolomew) savā rakstā par festivālu uzsver, ka ne visi festivāli var lepoties ar tādu globālo iekļaušanu, kādu šogad piedāvās "United Solo". Festivālā tiks aptverti seši kontinenti, un, tieši pateicoties izrādei "Zudusī Antarktīda", tiks iegūts plašāks globālais konteksts.

Izrāde "Zudusī Antarktīda" stāsta par zinātniekiem, kuri visu savu mūžu veltījuši Antarktīdas izpētei, atklādami daudzas jaunas, pārsteidzošas dzīvības formas un to pielāgošanos vietējiem apstākļiem. Taču pēdējos gados šie paši cilvēki ir spiesti noskatīties, kā viņu nesen atklātā, iepazītā un iemīlētā pasaule pēkšņi sāk pazust – Antarktīda ir vieta, kur viskrasāk novērojamas globālās klimata pārmaiņas. Tas ir stāsts par ekoloģisko katastrofu, kas šobrīd norisinās tūkstošiem kilometru attālumā, bet jau tuvākajās desmitgadēs skars mūs visus. Izrāde piedzīvoja pirmizrādi Dirty Deal Teatro 2015. gada 5. februārī.

Vairāk informācijas par monoizrāžu festivālu "UNITED SOLO"  šeit.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt