Horeogrāfu asociācija 09.07.2019

Top Alises Putniņas laikmetīgās dejas monoizrāde "Naktene"

Publicitātes foto

Alises Putniņas laikmetīgās dejas monoizrāde "Naktene" notiks 28. un 29. augustā plkst. 19.00 Eduarda Smiļģa Teātra muzejā. 

Attālinot mūsu uztveri no sociuma veidotajiem priekšstatiem par sevi un par sievieti, ir radīta solo dejas izrāde "Naktene", kas aicina skatītāju atklāt ķermeņa dziļākajās šūnās snaudošo un vien ar muguras smadzenēm nojaušamo sievietes būtību. 

Dejas izrāde ir intuitīvs stāsts par sievietes esību un mainību cauri laikiem. Savienojot fizisko un sajūtu pasauli, tiek meklēti jauni ceļi, kas ved prom no gadsimtiem ilgi uzkrātām sociālpolitiskām un sociālkulturālām normām attiecībā uz sievietes tēlu sabiedrībā. Caur nebeidzamu kustību plūsmu skatītājs tiek ievests citādā izrādes pieredzēšanas stāvoklī, priekšplānā izvirzot nevis prāta analītisko pusi, bet gan iekšējo sajūtu un zemapziņas pasauli. 

Kustības māksla, tās abstraktā valoda ir viens no veidiem, kā aktivizēt cilvēkam sevis apziņu un domāšanas procesus vairākos līmeņos. Iedvesmojoties no izrādes kermeņa un kustību pētījumiem, horeogrāfe ir radījusi un turpina izstrādāt savu kustību metodi. Tās pamatā ir elpas un nebeidzamas kustības sadarbība, kas ļauj paplašināt ķermeņa kustību robežas un trenē prāta un ķermeņa izturību. 

Jūlijā un augustā notiks divi izrādes ieskaņas pasākumi, kas būs Alises Putniņas vadītas meistarklases visiem dejas interesentiem neatkarīgi no pieredzes, iepazīstinot ar izrādes kustību metodi, kā arī idejām no izrādes “Naktene”. 

Alise Putniņa ir horeogrāfe, dejas praktiķe, absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas programmu "Laikmetīgās dejas horeogrāfija". Horeogrāfe sadarbojusies ar daudziem režisoriem, tostarp Elmāru Seņkovu, Edgaru Niklasonu, Māru Ķimeli, u.c., veidojot kustību partitūru teātra izrādēm. Ikdienā Alise darbojas dažādos neatkarīgos dejas un teātra projektos, kā arī turpina attīstīt savu kustību metodi, ko pasniedz nodarbībās dejas un teātra amatieriem, studentiem un profesionāļiem.

"Naktene" ir Alises Putniņas otrā izrāde (A. Putniņas pirmā laikmetīgās dejas izrāde "Eksperiments ar apskāvienu" tika nominēta "Spēlmaņu nakts balvai" kategorijā "Sasniegums laikmetīgajā dejā" 2016/2017). 

Laikmetīgās dejas izrāde "Naktene’" top sadarbībā ar dramaturģi Lindu Krūmiņu, kura ir viena no aktīvākajām šī brīža dejas dramaturģēm un ir veidojusi dramaturģiju daudzām dejas izrādēm, piemēram, "Bedre’" (hor. Sintija Siliņa), kura tika nominēta "Dejas balvai 2019" kategorijā laikmetīgās dejas izrāde.

Izrādi iesakām jauniešiem vecumā no 16 gadiem un pieaugušajiem.

 

Laikmetīgās dejas izrāde "Naktene"

Horeogrāfija un izpildījums: Alise Putniņa

Dramaturģe un horeogrāfes asistente: Linda Krūmiņa

Dizainere: Kristīne Daukšte

Gaismu mākslinieks: Niks Cipruss

Producenti: Diāna Trope, Ina Ločmele, biedrība “Horeogrāfu asociācija”

Pirmizrāde 28. un 29. augustā plkst. 19:00 LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs (E.Smiļģa ielā 37/39). Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs, kā arī uz vietas pirms izrādes.

Meistarklašu norises laiki un vieta:

25. jūlijs plkst. 19.00 - 21.00 deju studija "Dzirnas" (Lāčplēša ielā 106/108)

15. augusts plkst. 19.00 - 21.00 deju studija "Dzirnas" (Lāčplēša ielā 106/108)

Dalība meistarklasēs par ziedojumiem.

 

Izrādes "Naktene" tapšanu atbalsta:

AKKA/LAA, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejs,  LKA teātra māja ‘"Zirgu pasts", biedrība ‘"Horeogrāfu asociācija", Otrā elpa, Journal.dance.lv.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt