Kroders.lv 11.10.2021

Mūžībā devies aktieris Guntis Skrastiņš (1954-2021)

Naktī uz 11. oktobri mūžībā devies aktieris Guntis Skrastiņš (1954-2021).

Gunta Skrastiņa dzīves ceļš ir aizsācies 1954. gadā Ērgļos, bērnība aizvadīta Taurupē, kur pabeigta Taurupes astoņgadīgā skola.

1976. gadā Guntis Skrastiņš absolvēja Jaunatnes teātra aktieru kursu, par viņa nozīmīgāko skolotāju kļūst režisors Ādolfs Šapiro. Bijis Jaunatnes teātra aktieris no 1976. līdz 1992. gadam, nospēlējot virkni spilgtu lomu, kurās īpaši izcēlies aktiera dabiskais skatuviskais azartiskums un muzikālās dotības. Aktiera nozīmīgāko lomu vidū ir tādi skatuves tēli kā Orests Ž. Rasina „Andromahē” (1987, rež. P. Pētersons), Mazdēls G. Priedes „Sniegotajos kalnos” (1986, rež. Ā. Šapiro) u.c.

Pēc Jaunatnes teātra likvidēšanas G. Skrastiņš strādājis Latvijas Televīzijā, savulaik vadījis populārus raidījumus "Tonis", "No pusvārda", "Latvieši pasaulē". Plaši pazīstams kā raidījumu "Latvijas šlāgeraptauja" un "Latvijas sirdsdziesma" vadītājs.

90. gadu beigās aktieris viesojies arī Nacionālajā teātrī, 1998. gadā atveidojot titullomu režisora Pētera Pētersona pēdējā iestudējumā „Fēlikss un Felicita” partnerībā ar aktrisi Daigu Gaismiņu.

Līdzās darbam teātrī aktieris bijis redzams dažādās kinolomās: "Trīs dienas pārdomām", "Spēle notiks tik un tā", dziedājis vairākās muzikālajās izrādēs, tai skaitā "Saule rasas pilienā", "Skroderdienas Silmačos", kā arī Mārtiņa Brauna mūziklos "Mauglis", "Suns un kaķe".

“Guntis ir aizgājis pārāk strauji, ātri un nežēlīgi,” teikts preses paziņojumā par aktiera aiziešanu. “Vēl vasarā savā ierastajā dzirkstošā humora un neiztrūkstošā optimisma manierē viņš vadīja Latvijas sirdsdziesmas finālu, Līgo svētku koncertu un festivālu "Zelta šlāgeris", vēl nupat viņa balss skanēja televīzijā.”

Atvadīšanās notiks 15.oktobrī plkst. 12.00 Rīgas krematorijas Lielajā zālē. Pēc atvadīšanās Guntis Skrastiņš tiks apglabāts Rīgas 1.Meža kapos.

Guntis Skrastiņš - Fēlikss un Daiga Gaismiņa - Felicita izrādē "Fēlikss un Felicita" (1998, LNT, rež. P. Pētersons) // Publicitātes foto

KrodersLV redakcija izsaka līdzjūtību aktiera tuviniekiem, kolēģiem, talanta cienītājiem!

 

Drukāt 

Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt