Rīgas Centrālā bibliotēka 12.11.2018

Kristīnes Krūzes režijā top iestudējums "Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi"

21. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā, 2.stāva lasītavā, pirmizrādi piedzīvos izrāde "Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi" Kristīnes Krūzes režijā. Lugas dramaturģisko materiālu sagatavojusi Rasa Bugavičute- Pēce un Kristīne Krūze, aktieri: Lauma Balode, Kaspars Dumburs, Anna Nele Āboliņa.

Izrādes radošā komanda stāsta: ““Mēs būsim tik lieli, cik liela mūsu griba,” ir teicis Rainis - Zentas Mauriņas draugs un paraugs literārā darbā. Šie vārdi apbrīnojami precīzi raksturo arī pašu Zentu Mauriņu. Nepārvarama griba dzīvot pilnasinīgu, piepildītu dzīvi, alkas radīt, par spīti sabiedrības stereotipiem, par spīti savai invaliditātei. Ar savu dzīvi Zenta Mauriņa pierādīja, ka mūsu spējām robežu nav. Ierobežojumi ir tikai pakāpieni ceļā uz vēl pilnīgāku eksistenci. Tas noderetu katram! Izrādes ideja radās, lasot Zentas Mauriņas grāmatas. Jau sākot lasīt, bija sajūta, ka varētu par šo izcilo personību veidot izrādi vai filmu, mums ar to gribas dalīties tālāk. Tas bija tik iedvesmojoši! Zenta Mauriņa bija latviete, sieviete, piedzima un dzīvoja 20. gadsimta sākumā. Kaut arī viņa kopš piecu gadu vecuma bija ratiņkrēslā, tik un tā darīja to, ko savā dzīvē bija gribējusi, guva ar savu darbību, jau savas dzīves laikā, pasaules atzinību. Latvijā - padomju laika noliegta, aizliegta. Viņa joprojām ir viena no visvairāk tulkotajām un starptautisku atzinību guvušajām latviešu autorēm, kura nodzīvojusi garu, sarežģītu un mīlestības pilnu mūžu ārpus Latvijas pēc 2. Pasaules kara.”

Izrādes “Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi” radošā grupa: režisore - Kristīne Krūze, lugas autori – Rasa Bugavičute-Pēce, Kristīne Krūze, aktieri – Lauma Balode, Kaspars Dumburs, Anna Nele Āboliņa, skaņu un mūzikas autors – Mārtiņš Meiers, scenogrāfija – Dace Sloka, gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko, producente –Lauma Balode. Konsultante – Maija Rolava, Zentas Mauriņas istabas vadītāja Grobiņā.

Izrāde ir tapusi ar atbalstītāju, sponsoru un domubiedru vēlību un pirmizrādi piedzīvos Rīgas Centrālajā bibliotēkā 21.novembrī 19.00, 7.un 15.decembrī 19.00.

Biļetes iegādājamas visās Biļešu paradīzes kasēs tikai iepriekšpārdošanā vai internetā.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt