Starptautiskā teātra institūta Latvijas centrs 27.05.2019

No 4. līdz 23. jūlijam norisināsies ikgadējais Aviņonas teātra festivāls

Tiem, kuri vasarā izlēmuši ceļot, Starptautiskā teātra institūta Latvijas centrs iesaka apmeklēt Aviņonas teātra festivālu. Šogad festivāls norisināsies no 4. līdz 23. jūlijam, un tā programmā ir teātra, dejas un muzikālas izrādes, lekcijas, preses konferences, filmu izrādes, koncerti un izstādes.

Režisora Žana Vilāra 1947. gadā dibinātais festivāls ir viens no nozīmīgākajiem teātra festivāliem ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē. Katru gadu jūlijā tas skatītājiem piedāvā ap četrdesmit iestudējumu divdesmit spēles laukumos – Pāvestu pils galvenajā pagalmā, kas var uzņemt līdz divtūkstoš skatītājiem, klosteros, baznīcās, koledžās, dārzos un citur.

Šogad festivāla programmā tiks izrādītas gan mūsdienu lugas, gan jaunas klasikas interpretācijas, piemēram, franču režisore Džūlija Duklo (Julie Duclos) piedāvā jaunu M. Meterlinka simboliskās lugas “Peleass un Melizande” uzvedumu. Vairāki no programmā iekļautajiem darbiem veltīti antīkās drāmas tēmām un varoņiem, piemēram, vienā no Aviņonas dārziem zem olīvkokiem tiks izspēlēts Homēra “Odisejas” stāsts mūsdienīgā režisores Balandīnas Savetjē (Balandina Savetier) traktējumā. Režisors Žans Pjērs Vinsents (Jean-Pierre Vincent) rādīs Eshila “Oresteju” Pētera Šteina versijā, skatītājiem tiks piedāvāta arī muzikāla izrāde “Odiseja nakts” un Teo Angelopolisa (Theo Angelopoulos) filma “Ulisa skatiens”.

Festivālā piedalīsies arī apvienība Rimini Protokoll ar iestudējumu “Vecmamma. Tromboni no Havannas” (Granma. Trombones from Havana), kas veidots no reāliem jaunu cilvēku – Kubas revolūcijas “mazbērnu” – stāstiem kā izaicinājums vispārzināmajiem mītiem par šo revolūciju. Savukārt Kirila Serebreņņikova talanta cienītājiem būs iespēja redzēt viņa jaunāko darbu – Gogoļa centra un Aviņonas festivāla sadarbības rezultātā tapušo uzvedumu “Ārpuse” (Outside). Iestudējumā, kas risina tēmu par indivīda identitāti, viņa vietu apkārtējā vidē, mākslu kā provokāciju, personisko un izteiksmes brīvību, izmantoti Ķīnas mākslinieka Rena Hanga (Ren Hang) darbi – fotogrāfijas, kas bieži attēlo kailus cilvēku ķermeņus kā urbānas vides vai dabiskas ainavas daļu, un dzejoļi, ko caurstrāvo mīlestības un nāves, seksualitātes un vientulības tēmas.

Divus kardināli atšķirīgus iestudējumus – jauniešu auditorijai adresēto muzikālo uzvedumu “Mīla triumfējoša” (Love triumphant) un Šekspīra lugas tekstā balstītu skarbu stāstu par indivīda neremdināmajām alkām pēc varas un cilvēcisko vērtību sabrukumu – “Makbets filosofs” (Macbeth Philosopher), ko izspēlēs Aviņonas cietuma iemītnieki, piedāvās režisors Olivjē Pī (Olivier Py), festivāla direktors kopš 2013. gada. Apliecinot to, ka šis ir viens no festivāliem, kur var iepazīt pārsteidzošu mūsdienu teātra formu un izpausmju daudzveidību.

Biļetes uz festivāla pasākumiem būs pieejamas no 11. jūnija. Vairāk informācijas šeit.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt