Apvienība PERFOrācija 13.06.2019

Āraišu ezerpils teritorijā notiks izrāde "LETTI"

Kopienas teātra projektu “Šekspīrs satiek Blaumani” ietvaros Āraišu ezerpils teritorijā notiks vizuālā teātra estētikā balstīta staigājamā izrāde "LETTI". Pirmizrāde 26. jūlijā.

Āraišu ezerpils teritorija pārtaps par spēles platformu vairāk kā simts izrādes dalībniekiem, tā kļūstot par vienu no dalībnieku skaitā apjomīgākajām izrādēm kopienas teātra projektā.

Kopš Latvijas valsts dibināšanas ir pagājuši simts gadi, tāpēc aktuāls paliek jautājums – kā vēsture ir ietekmējusi mūsdienu cilvēku? Kā tas ir ietekmējis mūs, un kā mēs spējam godināt pagātni, kas mūs ir laika gaitā veidojusi? Kā vēstures nozīmi uztver mūsdienu jaunatne?

Izrāde LETTI vēstīs par mūsdienu cilvēku, kurš meklē savas saknes, par cilvēku, kurš meklē sevi caur sen aizmirstiem mītiem, ko glabā mūsu tauta, mūsu pašu miesa, mūsu zeme.  

Izrādes galveno stāsta līniju veidos piecu jauniešu piedzīvotais pilnmēness naktī, ko uzskata par enerģētiski spēcīgu un emocionāli piesātinātu laiku.

Izrādes laikā skatītāji kopā ar jauniešiem piedzīvos sešu stāstu virkni, kas notiks dažādās ezerpils teritorijas vietās, un atgriezīs laikos, kad radās pirmās universālās izpratnes par pirmajām pasaules uztveres formām. Skatītāji paši kļūs par izrādes sastāvdaļu un kļūs par tiešiem lieciniekiem dažādu laiktelpu sķietamiem satikšanās mirkļiem, kas liks atgādināt pašiem sev par dabas klātesamību un  kopienas sajūtu, kas veidojusi un turpina veidot Latvijas cilvēku.

Režija – Beatrise Zaķe (apvienība PERFOrācija)

Scenogrāfija – Pamela Butāne (apvienība PERFOrācija)

Dramaturģija – Sandija Santa

Komponists – Jānis Strapcāns

Gaismu mākslinieks – Reinis Smiltenis (Those Guys Lighting)

Bals ieraksts – aktrise Inga Apine

Piedalās – Āraišu pagasta jaunizveidotais kopienas teātris, Amatas novada un Cēsu pilsētas deju kolektīvi, kori, Cēsu skolu jaunsargi, ārzemju studenti.

Producente – Jolanta Sausiņa

 

Izrāde nav ieteicama cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Izrāde notiks Āraišu arheoloģiskā parka veidotā “Teātra un mūzikas MĒNESS EZERS” pasākuma ietvaros.

Izrāde top LV100 ietvatos, pateicoties fonda “INITIUM”, Valsts Kultūrkapitāla fonda, Latvijas Nacionālā kultūras centra, Vidzemes plānošanas reģiona un Amatas novada pašvaldības finansiālajam atbalstam!

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt