Fonds INITIUM 11.06.2019

Franču režisore Emma Battesti Pokaiņu mežā veido staigājamo izrādi “Sapnis Saulgriežu naktī”

19. un 20. jūnijā sapņi, mīlestība un mazliet maģijas vasaras saulgriežos Pokaiņu mežā.

Latvijas valsts simtgades projekta “Latvijas stāsti. Šekspīrs satiek Blaumani” ietvaros top unikāls sajūtu piedzīvojums – staigājamā izrāde, kurā gaismas, skaņas un teātra mākslas elementi mīsies ar laikmetīgās dejas izpausmēm un pat gaisa deju. Franču režisore Emma Battesti kopā ar profesionālu Latvijas un Lielbritānijas mākslinieku komandu veido izrādi, kuras iedvesmas avots ir kā unikālā vieta, tā V. Šekspīra ikoniskā luga “Sapnis vasaras naktī”, bet pats galvenais – vietējā kopiena, ar kuru kopā top šis notikums. Iestudējums apvienos sevī pagānisko, rituālo, mītikso un laikmetīgo. Viljams Šekspīrs savā darbā runā tieši par maģisko vasaras saulgriežu nakti, kuras burvībā iespējamas dažādas transformācijas, kurā daba ir pašā pilnbriedā un cilvēka kaislības var ņemt virsroku pāŗ saprātu, bet galu galā viss tomēr beidzas labi, pāriet, norimst un mīlestība palīdz atrast īstos ceļus vienam pie otra. Izrādes dramaturgs Lūks Velšs (UK), nemainot Šekspīra oriģinālos tekstus, pielāgojis lugu staigājamas izrādes formātam, lai kopā ar visu radošo komandu veidotu vīzju, kurā mežs kļūst dzīvs un robeža starp cilvēku un citu būtņu pasaulēm var tikt nojaukta.  Izrādes ietvaros pirmo reizi Latvijas mākslinieku (laikmetīgās dejas dejotāju) izpildījumā būs iespējams piedzīvot gaisa dejas performanci, kura iedvesmojoties no cirkus gaisa akrobātikas dejas audeklos, notikuam īpaši rādītā Jāņa Putniņa horeogrāfijā izpaudīsies meža kokos.  Izrādes dalībnieki – vietējās kopienas iedzīvotāji (improvizācijas un amatierteātru aktieri, mūsdienu deju dejotāji, u.c. iemītnieki, kuri izvēlēti dalībnieku atlasē).

Kopienas teātris (pasaulē populāra metode applied theatre, community theatre) paredz, ka iestudējumu centrā ir kāda konkrēta kopiena – cilvēku grupa, kura vienota ģeogrāfiskā, sociālā vai kultūras aspektā. Kopienas teātris iedvesmu smeļas vietējo cilvēku stāstos, aktualitātēs, vietās, lietās, vēsturē un tagadnē.

2018. gadā 12 Latvijas vietās norisinājās meistarklases ārvalstu ekspertu vadībā un metodiku apguva ap 100 cilvēku – amatierteātru režisoru, kultūras darbinieku, režisoru, horeogrāfu, aktieru, izglītības speciālistu, u.c. Tagad, 2019. gadā, projekta ietvaros top vairāk kā 10 dažādi iestudējumi visā Latvijā.

Iestudējuma tapšanu atbalsta: LV100, Latvijas Nacionālais Kultūras centrs, British Council Latvia, Dobeles novada pašvaldība, A/S “Dobeles dzirnavnieks”, A/S “Dobeles autobusu parks”, viesu nams “Pilsētas māja”

19. un 20. jūnijā izrādes norisināsies plkst. 20.00 un 22.00. Biļetes iepriekšpārdošanā: “Biļešu paradise” tirdzniecības vietās un internetā. Sīkāka informācija: www.kopienasteatris.lv vai Facebook.com.

Uz un no pasākuma būs iespējams nokļūt ar īpaši organizētiem autobusu reisiem no Dobeles autoostas.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt