Kroders.lv 14.08.2019

Augustā Cēsu Mākslas festivāls piedāvā “Grand Prix” izrāžu skati

Skats no izrādes Kaisles vilciens

Arī šogad vasaras beigās Cēsu Mākslas festivāla programmas ietvaros notiks Latvijas teātra izrāžu Grand Prix skate, kuras atlasi veikusi teātra kritiķe un zinātniece Silvija Radzobe. Pirms vairākām izrādēm skatītāji aicināti apmeklēt arī kritiķes vadītās sarunas.

8. augustā plkst. 20.00 skatītājiem tiks piedāvāta izrāde-lekcija – aktieru Viļa Daudziņa, Mārtiņa Meiera un komponista J.Nīmaņa kopprojekts “Veidenbaums un Veidenbaums” (Mūzikas nams “Daile”). Trīs mākslinieki – aktieri Vilis Daudziņš un Mārtiņš Meiers, komponists Jēkabs Nīmanis – vēsta par divu brāļu Veidenbaumu, vienlaikus divu dzejnieku – Eduarda un Kārļa – atšķirīgajiem dzīves ceļiem, kultūrvēsturiskās atkāpēs iezīmējot precīzu Latvijas 19. gadsimta beigu laikmeta ainu. Sirsnīgā, labdabīgas ironijas cauraustā intonācijā risināts, šis neformālais stāsts par abiem brāļiem-dzejniekiem iezīmē gan viņu atšķirīgos raksturus, sapņus, ikdienas pieredzi, gan uzvaras un sakāves mīlestības frontē. Protams, skan dzeja, Nīmanis muzicē ar pieciem mūzikas instrumentiem, dažkārt kopīgā muzicēšanā iesaistot arī aktierus.

Plkst. 19.00 – teātra kritiķes Silvijas Radzobes vadītās sarunas pirms izrādes.

11. augustā plkst. 19.00 – Latvijas Nacionālā teātra iestudējums “Cīrulīši” Edmunda Freiberga režijā. Izrādes panākumu atslēga – precīza lomu sadale un režisora neikdienišķi smalks darbs ar aktieriem, kas Harija Gulbja padomju laikā sacerētajai lugai ļauj iemirdzēties gluži jaunās, negaidītās krāsās un iegūt 21. gadsimtam raksturīgu aktualitāti. Lāsmas Kugrēnas izcilais darbs Mātes lomā ļauj šajā tēlā ieraudzīt nevis nevarīgu večiņu, bet spēkpilnu, sarežģītu raksturu, kam nav svešs arī humors. Viņas bērnu lomu tēlotāji – Mārcis Maņjakovs (Elmārs), Jānis Āmanis
(Raimonds), Liene Sebre (Silvija) – savukārt pārliecina, ka pretēji izplatītajam uzskatam, ka mūsdienās ģimenes institūts sabrūk, tas ir gana stiprs, tikai izpaužas citās, no patriarhālā laikmeta atšķirīgās formās – ja cilvēki paraduši slēpt savas jūtas, tas nenozīmē, ka viņi ir bezjūtīgi. Spožas savās lomās ir arī Līga Liepiņa, Daiga Kažociņa, Marija Bērziņa.

17. augustā plkst. 20.00 – Dailes teātra iestudējums “Kaisles vilciens” Regnāra Vaivara režijā. Oriģināla Tenesija Viljamsa pasaulslavenās lugas “Ilgu tramvajs” versija, kas valdzina ar ļoti intensīvu galēji pretēju emocionālu stāvokļu caurstrāvotas vides atveidi, kur satiekas nežēlība, seksuāla iekāre, par ciešanām
maskējusies pavedināšana un dvēselisks trauslums. Katra no galvenajām personām lielākā vai mazākā mērā ir gan mednieks, gan medījums. Lielisks, saliedēts aktieru ansamblis: Anete Krasovska (Blanša), Ieva Florence (Stella), Gints Grāvelis (Stenlijs), Kaspars Zāle (Mičs).

Plkst. 19.00 – teātra kritiķes Silvijas Radzobes vadītās sarunas pirms izrādes.

23. augustā plkst. 20.00 – Floriana Zellera “Dēls” Intara Rešetina režijā (Dailes teātris). Lai runātu par sāpīgām problēmām mūsdienu ģimenē, “tēvu un dēlu” mūžīgo, arhetipisko pievilkšanos-atgrūšanos, režisors izvēlējies franču autora Floriana Zellera lugu. Taču stāsts nav tikai par pusaudža sakāpinātajām, uz prātaārprāta robežas balansējošām emocijām situācijā, kad viņa vecāki izšķiras. Tas ir arī stāsts par to, cik grūti jūtīgam jaunam cilvēkam, ikvienam no mums, ir pieaugt, samierināties (vai nesamierināties) ar reālās dzīves likumiem. Izrādes centrā lieliskais Ģirta Ķestera (Pjērs) un Toma Veličko (Nikolā) duets, kas pārsteidz ar Latvijas teātros reti
redzētu jūtīgumu un emociju atkailinātību. Dēla lomu spēlē arī Rūdolfs Sprukulis, jaunietis, kurš konkursa rezultātā teātrī ienāca no reālās dzīves. Nevainojamas savās lomās ir arī Vita Vārpiņa (Anna) un Inita Sondore (Sofija).

Plkst. 19.00 – teātra kritiķes Silvijas Radzobes vadītās sarunas pirms izrādes.

Biļetes uz visām teātru skates Grand Prix izrādēm pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt