Kroders.lv 06.11.2019

Novembrī tiks rādīta izrāde “Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi”

Novembrī Āgenskalnā tiks rādīta izrāde “Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi”. Izrāde  nominēta "Spēlmaņu naktij" 3 kategorijās – “Gada Mazās formas izrāde”, “Gada Aktrise” – Lauma Balode par Zentas lomu un “Gada Jaunā skatuves māksliniece” –Anna Nele Āboliņa, kura izrādē spēlē dažādas lomas.
 
"Inteliģenta izrāde." (M. Svarinska KDiena, 24.12.2018); "Izrāde Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi" ir neatkarīgs projekts, kas cenšas mainīt priekšstatu par izcilu personību, un tas izdodas." (E. Tišheizere, IR, 17-23.01.2019)
 
„Mēs būsim tik lieli, cik liela mūsu griba,” ir teicis Rainis – Zentas Mauriņas draugs un paraugs literārajā darbā. Šie vārdi apbrīnojami precīzi raksturo arī pašu Zentu Mauriņu. Nepārvarama griba dzīvot pilnasinīgu, piepildītu dzīvi, alkas radīt par spīti sabiedrības stereotipiem, par spīti savai invaliditātei – ar savu dzīvi Zenta Mauriņa pierādīja, ka mūsu spējām robežu nav. Ierobežojumi ir tikai pakāpieni ceļā uz vēl pilnīgāku eksistenci. Tas noderētu katram!
 
Izrādes ideja radās, lasot Zentas Mauriņas grāmatas. Jau sākot lasīt, bija sajūta, ka varētu par šo izcilo personību veidot izrādi vai filmu, ka man ar to gribas dalīties tālāk. Tas bija tik iedvesmojoši! Man, un es arī domāju – visiem no viņas ir daudz ko mācīties! Zenta Mauriņa bija latviete, sieviete, kas piedzima un dzīvoja 20.gadsimta sākumā, kas, kaut arī kopš 5 gadu vecuma bija ratiņkrēslā, tik un tā darīja to, ko savā dzīvē bija gribējusi. Zenta Mauriņa ar savu darbību jau savas dzīves laikā guva pasaules atzinību, taču Latvijā – padomju laikā – tika noliegta, aizliegta.
 
Joprojām viņa ir viena no visvairāk tulkotajām un starptautisku atzinību guvušajām latviešu autorēm, nodzīvojot garu, sarežģītu un mīlestības pilnu mūžu ārpus Latvijas pēc Otrā pasaules kara.
 
Izrādes „Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi” radošā grupa: režisore – Kristīne Krūze, lugas autori – Rasa Bugavičute-Pēce, Kristīne Krūze, aktieri – Lauma Balode, Kaspars Dumburs, Anna Nele Āboliņa, kostīmu māksliniece Jana Čivžele, skaņu un mūzikas autors – Mārtiņš Meiers, skaņotājs Krišjānis Trumpe, scenogrāfija – Dace Sloka, telpas pielāgotāja/scenogrāfe Laura Dišlere, gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko, gaismotājs Igors Babinčevs, producente – Lauma Balode. Konsultante – Maija Rolava, Zentas Mauriņas istabas vadītāja Grobiņā.
 
Izrāde ir tapusi ar atbalstītāju, sponsoru un domubiedru vēlību.
 
UZMANĪBU!!! Izrāde tiks rādīta jaunās vietā – Āgenskalnā- MAGOŅU IELĀ 9A, Sunsstudio
telpās.
 
Izrāžu datumi un laiki:
8. novembris 19.00,
9. novembris 15.00 (angļu subtitri)
11. novembris 19.00
16. novembris 19.00 (Izrāde atcelta!)
17. novembris 19.00 (Izrāde atcelta!)
18. novembris 19.00
 
Biļetes iegādājamas visās Biļešu paradīzes kasēs tikai iepriekšpārdošanā vai internetā.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt