Kroders.lv 07.10.2019

Džilindžers atkāpies no amata, Dailes teātrī veidos pagaidu māksliniecisko padomi

Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Dž. Dž. Džilindžers 7. oktobrī parakstījis vienošanos ar teātra direktoru par atkāpšanos no amata. Režisors arī paziņojis, ka plāno pamest profesiju.

Bijušais Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs teātra iekšējās problēmas nav gatavs apspriest publiskajā telpā: “Nupat ar Dailes teātra direktoru Vītolu parakstīju papīru par atkāpšanos no amata uz savstarpējās vienošanās pamata. Palieku uzticīgs saviem ētikas principiem, kas paģēr teātra iekšējo problēmu un konfliktu neapspriešanu publiskajā telpā. Turklāt detalizētāks situācijas skaidrojums varētu nodarīt kaitējumu bijušo kolēģu (īpaši aktīvāko revolucionāru) reputācijai,” norāda Džilindžers.

Dailes teātrī šobrīd tiks veidota pagaidu mākslinieciskā padome, kas pildīs līdzšinējā teātra mākslinieciskā vadītāja Dž. Dž. Džilindžera pienākumus. 

Teātra direktors Andris Vītols apstiprināja, ka šādas pagaidu padomes sastāvā varētu būt pats Vītols, teātra repertuāra padome, kurā ietilpst pārstāvji gan no administrācijas puses, gan aktieru puses, direktors plāno iesaistīt arī režisorus.

"Nolemts veidot pagaidu māksliniecisko padomi, lai situācija nomierinātos un atrisinātos, jo nedomāju, ka būtu cilvēks, kas gribētu būt mākslinieciskais vadītājs šādā situācijā," norādīja Vītols. Teātra direktors sākotnēji paredz tikties "vecajā sastāvā", jo izrādes un teātra sezona ir saplānota un darbs netiek pārtraukts. Tāpat viņš stāstīja, ka, tiekoties ar kultūras ministru Nauri Puntuli, vienojies, ka šobrīd divu nedēļu laikā izstrādās teātra darbības virzienu. Šo divu nedēļu laikā teātrim arī jāizlemj, kad un vai aicināt mākslinieciskā vadītāja amata kandidātus.

Konteksts: 25. septembrī notika Dailes teātra aktieru sapulce, ko iniciēja paši aktieri. Tajā tika veikts Dž.Dž.Džilindžera kā mākslinieciskā vadītāja darbības izvērtējums ilgākā laika periodā.

Pēcāk publiskā vēstulē aktieri norādīja, ka, balstoties savā ilggadīgā profesionālā pieredzē, zina to prasību kopumu, kurām būtu jāatbilst teātra mākslinieciskajam vadītājam un var saprast pēc kādiem rezultātiem un kritērijiem var vērtēt viņa darbu ilgtermiņā. Runa nav par formāliem darba līgumā norādītiem darba pienākumiem, bet pēc būtības, norādīts aktieru vēstulē. 

Šis prasību un sasniedzamo rezultātu kopums aktieru ieskatā ietver tādas funkcijas kā: repertuāra plānošana adekvāti teātra mākslinieciskajām ambīcijām un finansiālajām vajadzībām un šo abu vajadzību savstarpēja samērība. Plānošanai vajadzētu būt atbilstošai nekomerciāla, valsts dotēta teātra funkcijām. Tas ir darbs ar aktieru sastāvu, tā attīstības jautājumi, kas skar teātra nākotni ilgtermiņā. 

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt