Latvijas Kultūras akadēmija 09.10.2019

LKA Laikmetīgās dejas mākslas programma svin 20 gadu jubileju

Pēdējā desmitgadē laikmetīgā deja Latvijā ir strauji attīstījusies, kļūstot par nozīmīgu skatuves mākslas kultūras sastāvdaļu. Šī attīstība lielā mērā notikusi, pateicoties profesores Olgas Žitluhinas 1999. gadā Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA) izveidotajai Laikmetīgās dejas mākslas (LDM) bakalaura studiju programmai, ko 20 gados ir absolvējušas piecas horeogrāfu paaudzes. Jubilejai par godu LKA organizē svētku notikumu ciklu, kopā pulcējot gan programmas studentus, absolventus un pasniedzējus, gan visus tos, kuri programmu veidojuši un attīstījuši.

17. oktobrī plkst. 12.00, 18. oktobrī plkst. 18.00 un 19. oktobrī plkst. 12.00 programmas absolventi apvienosies izrādē/akcijā “Dance.NET”, kas notiks pilsētas ielās, metaforiski veidojot tīklu. Izrāde / akcija notiks kustībā – tā sāksies LKA Teātra māja “Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46) un noslēgsies izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu iela 3). Izrādes muzikālais pavadījums būs dzirdams radio “NABA” tiešraidē. Izrādes apmeklētāji aicināti ņemt līdzi audioaustiņas, lai pieslēgtos radio tiešraidei ar savu viedierīču un telefonu palīdzību.

17. un 18. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 20.00 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” skatītājiem būs iespēja vērot performatīvu instalāciju ar LDM paaudžu horeogrāfu fotoportretiem un solo improvizācijām. Izstāde kuratore ir Inetas Sipanovas, fotogrāfiju autore – Jūlija Žitluhina. Divas dienas apmeklētāji izstādē varēs sastapt arī kādu no portretos redzamajiem horeogrāfiem, klātienē pavērot tos kustībā vai uzdot jautājumu.

Svētku programmā paredzēta radošās prakses pieredzes apmaiņa meistarklašu formā, piedaloties ārvalstu viespasniedzējiem, kuri 20 gadu laikā strādājuši ar laikmetīgās dejas horeogrāfiem – Benno Vorhams, Virpi Juntti, Fiona Milvorda u.c..

Absolventi arī tiks aicināti uz salidojumu, kas notiks Agates Bankavas laikmetīgās dejas izrādes “Rauts” ietvaros. Izrāde, kas stāsta par svinībām, palīdzēs tapt īstām svinībām, pulcējot laikmetīgās dejas draugus.

Jubileju rīko Latvijas Kultūras akadēmija, svētku atbalstītāji – Rīgas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa”.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt