LETA 11.11.2019

Katlapa balvu teātra un kino mākslā piešķir aktieriem Artūram Skrastiņam un Vilim Daudziņam

Nacionālā teātra aktiera, režisora un pedagoga Žaņa Katlapa balvu par nacionālo vērtību apliecinājumu Latvijas teātra un kino mākslā nolemts piešķirt Dailes teātra aktierim Artūram Skrastiņam un Jaunā Rīgas teātra aktierim Vilim Daudziņam.

Katlapa balvu, kuru Tukuma novada Tumes pagastā pasniegs jau septīto reizi, piešķir no 2013. gada par nacionālo vērtību apliecinājumu Latvijas teātra un kino vidē. Līdz šim balvu saņēmusi dzejniece Māra Zālīte, režisore un aktrise Ināra Slucka, režisors Alvis Hermanis, dramaturgs Harijs Gulbis, režisore Māra Ķimele, rakstniece Inga Ābele, režisors Viesturs Kairišs, aktrise Guna Zariņa, aktieris Kaspars Znotiņš, Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, aktieris Uldis Dumpis un aktieris Andris Keišs.

Sākotnēji balvas ideja bija atgādināt par Žaņa Katlapa nozīmīgo lomu Latvijas skatuves mākslas vēsturē, kā arī izcelt tās personības un projektus, kuri ar savu radošo darbību stiprina nacionālo pašapziņu. 

Balvas laureāti saņem naudas prēmiju, kā arī īpašu Tumes pagasta mākslinieka kalēja Ginta Haņecka metālā veidotu balvu – dzirnaviņas, kas attēlo simbolisko saikni starp Katlapa dzimto Katlapu māju vējdzirnaviņām, kas jau 20.gadsimta trīsdesmitajos gados ražoja elektrību un radošā vēja ķeršanu, radot mākslas darbus, kas būtiski ietekmē nācijas un valsts pašapziņu.

Svinīgajā balvas pasniegšanā Tumes kultūras namā šogad piedalīsies arī viesmākslinieki – komponists un pianists Jēkabs Jančevskis, Sinfonietta Rīga stīgu kvintets, Tumes jauktais koris diriģenta Rūdolfa Bacāna vadībā, kā arī Eduarda Smiļģa Teātra muzeja vadītājs, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Jānis Siliņš.

 

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt