Ogres teātris 30.11.2019

Ogres teātrī top jauniestudējums “Rītdiena ir tālu” Jāņa Kaijaka režijā

2019. gada 8. decembrī Ogres teātrī gaidāma pirmizrāde jauniestudējumam – liriskai komēdijai “Rītdiena ir tālu” Jāņa Kaijaka režijā. Izrādes pamatā – franču autoru Pjēra Barijē un Žana Pjēra Gredī luga “Četrdesmit karāti” Agneses Kasparovas tulkojumā.

“Četrdesmit karāti” ir komēdija, kas plašu popularitāti ieguva pēc amerikāņa Džeja Alena (Jey Allen) veidotās adaptācijas tāda paša nosaukuma romantiskajai kinofilmai (1973) ar aktrisi Līvu Ulmani titullomā.

Lugas galvenā varone Liza dzīvo Parīzē. Viņai ir četrdesmit gadi, darbs mazā nekustamo īpašumu birojā, divas neizdevušās laulības, meita, kurai ir tīņa vecums, māte, kuru interesē vienīgi bridža spēle... Visa Lizas dzīve ir darbs – mājas, darbs – mājas. Bet tad pavisam negaidīta sastapšanās izjauc dzīves ierasto kārtību. Varbūt tā pat ir mīlestība, bet varbūt – tikai “kūrorta romāns”? Turklāt ierodas bagāts klients, un arī Lizas bijušais vīrs atkal iedegas savās jūtās... Pēkšņi dzīve piedāvā tik daudzas izvēles, bet vai Liza tam ir gatava?

“Rītdiena – tā var vilināt vai baidīt, to var gaidīt ar nepacietību vai vēlēties, kaut tā vēl nepienāktu. Tā var būt arī tieši tāda pati, kāda jau bija šī diena. Un tieši tad, kad liekas, ka nekas jau vairs nemainīsies, var notikt...” par izrādes ieceri stāsta režisors Jānis Kaijaks, kurš apzināti atgriezies pie lugas oriģināla franču valodā, kopā ar Ogres teātra aktieriem izzinot franču kultūrai raksturīgo dzīvesstilu un humoru.

Vai tas ir viegli – sākt dzīvi no pilnīgi jaunas lappuses? Aizmirst visus prāta apsvērumus un ļaut vaļu savām jūtām? Pārstāt domāt par to, ko teiks citi, un darīt to, ko gribi pats? Šiem jautājumiem veltīts Ogres teātra jauniestudējums.

Iestudējuma radošā komanda: režisors – Jānis Kaijaks, māksliniece – Ilze Kupča-Ziemele, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, kustību konsultante – Rita Lūriņa, atbildīgais gaismotājs – Mārtiņš Andersons, tulkotāja – Agnese Kasparova.

Lomās: Liza – Astra Kolberga, Monete, viņas māte – Lauma Straume, Annika, viņas meita – Linda Plaude, Ervē, viņas bijušais vīrs – Guntis Kolbergs, Gijoms Šarbonjē – Ernests Greizis, Edijs Beneramī – Juris Gasparovičs, Mariona Barbjē, sekretāre – Sarmīte Krauze, Kristiāna Šarbonjē, Gijoma māte – Evija Majore, Edgars Šarbonjē, Gijoma tēvs – Pēteris Zilberts.

Pirmizrāde Ogres Teātra telpā – 8. decembrī plkst. 19:00, tuvākā  izrāde – 15. decembrī plkst. 17:00. Biļetes – 15, 12, 10 eiro “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā un www.bilesuparadize.lv.

Pērkot biļeti “Biļešu paradīzes” kasēs Latvijā, ar Ogres novadnieka karti, skolēna, studenta vai pensionāra apliecību – atlaide 15%! Izrāžu norises dienā – visu biļešu cena 15,- eiro. Uz Ogres Teātra telpas pasākumiem pieejamas ieejas biļetes personām ratiņkrēslā. Uzrādot biļeti, izrādes norises dienā 10% atlaide pirkumam “M.Pūre” kafejnīcā vai beķerejā (Ogrē, Brīvības ielā 21).

Ogres teātra jaunumiem iespējams sekot līdzi Ogres teātra mājaslapā www.ogresteatris.lv un sociālajos tīklos: Facebook.com/Ogresteatris/, Instagram.com/ogresteatris.lv/.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt