Latvijas Nacionālais teātris 05.12.2019

Slavenā Gogoļa komēdija “Revidents” Nacionālajā teātrī no 5. decembra

Skats no izrādes // Foto – Kristaps Kalns

5. decembrī Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrāde Nikolaja Gogoļa komēdijai “Revidents”, ko iestudējis režisors no Krievijas Ņikita Kobeļevs. Ivana Hļestakova lomā Arturs Krūzkops.

“Kungi – pie mums brauks revidents”, sākas hrestomātiskā Gogoļa komēdija, kura der visiem laikiem, valstīm un politiskajām iekārtām, jo baidīties un pakļauties ir cilvēka dabā. Turklāt satraukti ir jūtīgāko jomu ierēdņi – no skolu valdes, slimnīcas, sociālās aprūpes, tiesu sistēmas un, protams, pašas pilsētas domes... Bailes pārvēršas fantasmagorijā un izaug lielākas par pašiem cilvēkiem.

Skats no izrādes // Foto – Kristaps Kalns

“Lakoniski ieskicējot ieceri – mums bija svarīgs viens vēstījuma vektors – ziņa par revidenta ierašanos uzspridzina šīs pilsēteles miegaino, pamirušo dzīvi un nosūta tās iedzīvotājus savādā un aizraujošā, mazliet psihodēliskā ceļojumā pašiem “pie sevis”, kur tie atrod ne tikai bailes, bet arī jaunas izjūtas, pārsteidzošas rakstura šķautnes, slepenas vēlmes, slēptus sapņus”- stāsta izrādes režisors Ņikita Kobeļevs.

Lomās: Marija Bērziņa, Dace Bonāte, Indra Burkovska, Alise Danovska, Uldis Anže, Mārtiņš Brūveris, Raimonds Celms, Uldis Dumpis, Gundars Grasbergs, Ģirts Jakovļevs, Ivars Kļavinskis, Normunds Laizāns, Egils Melbārdis, Kaspars Aniņš

Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Reinis Suhanovs, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.

Šis ir jau trešais “Revidenta” iestudējums mūsu teātrī. 1952.gadā to bija iestudējusi Vera Baļuna, Hļestakova lomā bija Alfrēds Videnieks un Alfrēds Jaunušans, bet 1981. gadā režisors bija Edmunds Freibergs, Hļestakovu spēlējuši Rolands Zagorskis un Leonīds Grabovskis, bet Pilsētas priekšnieks bijis Uldis Dumpis.

Izrādi finansiāli atbalsta Pētera Avena labdarības fonds “Paaudze”.

Izrādei ir subtitri krievu un angļu valodā.

Skats no izrādes // Foto – Kristaps Kalns

Skats no izrādes // Foto – Kristaps Kalns

Skats no izrādes // Foto – Kristaps Kalns

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt