Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris 03.01.2020

1. februārī Rīgas Krievu teātrī pirmizrāde V. Nastavševa izrādei "Piecas dziesmas pēc atmiņas"

Piecas dziesmas
M. Čehova Rīgas Krievu teātrī 1. februārī paredzēta Vladislava Nastavševa un tekstu grupas Orbīta jubilejas traģikomēdijas “Piecas dziesmas pēc atmiņas” pirmizrāde.
 
“Vai atceries..?” Šis savtīgais jautājums sarunās dzirdams visai bieži. Kāpēc savtīgais? Tāpēc, ka dažādi cilvēki vienus un tos pašus notikumus atceras savādāk. Vai arī, neatceras. Tādā veidā dažkārt veidojas paralēlās pasaules...
 
Jaunā Vladislava Nastavševa izrāde pēc tekstgrupas _Orbīta_ lugasmotīviem, kas uzrakstīta speciāli pēc teātra pasūtījuma, veltīta valodas un atmiņas mijiedarbībai. Ar lugas varoņiem atgadījās tieši tas: „Vai atceries..?” – un tagad viņi tiešām cenšas kaut ko atcerēties. Sākas no vienas puses patiesi komisks, no otras smeldzīgi aizkustinošs ceļojums personīgo atmiņu pažobelēs: varoņi dodas uz savu mērķi, piemērot dažādas maskas, apkopojot atmiņu fragmentus, balstoties uz asociācijām, griežoties pie zinātniskiem pētījumiem, izmantojot profesionāla dziednieka palīdzību, un sacerot pat apsveikumus jubilejās. Protams, jautājums, vai ir vērts atcerēties to, kas aizmirsies, paliek vienmēr. Taču... neatcerēsies – neuzzināsi, vai ne?

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt